Česko si připomíná kardinála Špidlíka

Česko si připomíná kardinála Špidlíka

Pořad v souvislostech


Česko poznává kardinála Špidlíka
Budeme vysílat

Ekvádor a Kolumbie z pohledu křesťanského bluesmana
30 let Národního parku Šumava
Učitel21
Vysílali jsme


Nový klášter sester svaté Alžběty v Ostravě

Bača jako lektor zážitkové pedagogiky

Jak byla zvonice zdvižena blíže Bohu.
Audioarchiv
13. února 2020 Studio Brno Autor: Jaroslava Otradovcová

Srozumitelné homilie, lidskost a smysl pro humor patřily mezi silné a mnohými obdivované osobnostní rysy kardinála Tomáše Špidlíka SJ, na které chce mimo jiné poukázat výstava  v Muzeu regionu Boskovicka a její putovní verze.

V pořadu Studia Brno bude o expozicích i této významné osobnosti českého katolického exilu  v premiéře ve čtvrtek 13. února 2020 od 20.15 hodin hovořit architekt a výtvarník Jiří Šťasta, návštěvník Bohumil Bradáč a také P. Richard Čemus SJ, kterému právě vyšla kniha s názvem Život není čas, ale setkání - Nová svědectví o Tomáši Špidlíkovi.

bmid_zivot-neni-cas-ale-setkani-nova-sve-p0Y-433201Knihu slavnostně představí autor během Duchovního dne v Boskovicích, který se uskuteční 22. února 2020. Kromě autogramiády nabízí Muzeum regionu Boskovicka komentovanou prohlídku výstavy, jejímž kurátorem se stal právě hlavní host pořadu Jiří Šťasta. Prostřednictvím fotografií dokumentujících celý Špidlíkův život, citátů z jeho díla a ukázkami výtvarných děl, která komentoval nebo inspiroval, si tak lidé v Česku mohou blíže seznámit s osobností katolického exilu, která by loni v prosinci oslavila 100. narozeniny. Letos 16. dubna uplyne 10 let od jeho skonu. Putovní verze výstavy, která byla instalována i v Senátu Parlamentu ČR, se nyní nachází ve farnosti Praha-Stodůlky. Zájemci její propůjčení naleznou informace na www.spidlik.cz.

putovni_vystava_vyskocilova2

NyníKomorní hudba
Skladba: Trio pro dvoje housle a violu opus 35 "Londýn" - Allegro con brio; Autor: Ysaye Eugéne; Sóla: Szederkenyi Nandor, Riehle Marianne - housle,  Radič Milan - viola
02:00Z archivu slovesných...
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony