Česko si připomíná kardinála Špidlíka

Česko si připomíná kardinála Špidlíka

Pořad v souvislostech


Česko poznává kardinála Špidlíka
Budeme vysílat

Nádech pro kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách
Rok Karla Otčenáška
Rok Karla Otčenáška
Vysílali jsme


Svatý Mořic nad Otavou a jeho přátelé

Světový den ptactva 2020

3D tisk a Eye-tracking v geoinformatice
Audioarchiv
13. února 2020 Studio Brno Autor: Jaroslava Otradovcová

Srozumitelné homilie, lidskost a smysl pro humor patřily mezi silné a mnohými obdivované osobnostní rysy kardinála Tomáše Špidlíka SJ, na které chce mimo jiné poukázat výstava  v Muzeu regionu Boskovicka a její putovní verze.

V pořadu Studia Brno bude o expozicích i této významné osobnosti českého katolického exilu  v premiéře ve čtvrtek 13. února 2020 od 20.15 hodin hovořit architekt a výtvarník Jiří Šťasta, návštěvník Bohumil Bradáč a také P. Richard Čemus SJ, kterému právě vyšla kniha s názvem Život není čas, ale setkání - Nová svědectví o Tomáši Špidlíkovi.

bmid_zivot-neni-cas-ale-setkani-nova-sve-p0Y-433201Knihu slavnostně představí autor během Duchovního dne v Boskovicích, který se uskuteční 22. února 2020. Kromě autogramiády nabízí Muzeum regionu Boskovicka komentovanou prohlídku výstavy, jejímž kurátorem se stal právě hlavní host pořadu Jiří Šťasta. Prostřednictvím fotografií dokumentujících celý Špidlíkův život, citátů z jeho díla a ukázkami výtvarných děl, která komentoval nebo inspiroval si tak lidé v Česku mohou blíže seznámit s osobností katolického exilu, která by loni v prosinci oslavila 100. narozeniny. Letos 16. dubna uplyne 10 let od jeho skonu. Putovní verze výstavy, která byla instalována i v Senátu Parlamentu ČR, se nyní nachází ve farnosti Praha-Stodůlky. Zájemci její propůjčení naleznou informace na www.spidlik.cz.

putovni_vystava_vyskocilova2