Charley Tramp – obytný vůz pro handicapované

Charley Tramp – obytný vůz pro handicapované

Pořad v souvislostech


Charley Tramp – obytný vůz pro handicapované
Budeme vysílat

Radost a naděje v řecko-katolických vánocích
Radimova mozaika
Radost a naděje v řecko-katolických vánocích
Vysílali jsme


Krumlovské barokní slavení

25 let sester paulínek v České republice

Krumlovské barokní slavení
Audioarchiv
11. srpna 2018 Studio Brno Autor: Mariana Ambrožová

Charley Tramp je vůz, kterým mohou na své toulky vyrazit lidé upoutaní na invalidní vozík. Je jediným karavanem pro handicapované v Evropě. Na jeho prohlídku zveme v pondělí 13. srpna ve 20.15.

Leoš Fučík je ředitel a zakladatel zapsaného ústavu Opus Lacrimosa, který se v řadě projektů věnuje handicapovaným a jejich pečovatelům. Před několika lety chtěl ukázat své dceři, upoutané na invalidní vozík, svá oblíbená místa v Německu a ve Francii, která jako tramp v mládí prošel.

Zjistil, že v České republice ani jinde v Evropě není obytné auto, které by lidé s pohybovým omezením mohli využít, a spolehnout se na příslib bezbariérového přístupu v hotelech a penzionech je sázkou do loterie. Využil svých výrazných vlastností, kterými jsou vynalézavost, odhodlání, vytrvalost a schopnost vyjednávání, aby o tři roky později právě takové auto mohl handicapovaným a jejich rodinám na dovolenou půjčovat. Inspiroval se knihou Johna Steinbecka Toulky s Charleym a vozidlo nazval Charley Tramp.

NyníModlitba za rodiny
Píseň: Vítej, milý Jezu Kriste (2008); Interpret: Hudební společnost P. Cassiána Hanela v Moravském Berouně; Album: Hud. spol. C. Hanela: Z hvězdy vyšlo slunce
18:30Písně
19:00Večerní zíváček
19:15Kolem se toč
20:15Křesťan a svět
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony