Snímání v porubaném lese – Poezie Mileny Fucimanové II.

Snímání v porubaném lese – Poezie Mileny Fucimanové II.

Pořad v souvislostech


Poezie Mileny Fucimanové II.
Budeme vysílat

Nádraží Náměšť na Hané
Fortna
Saltatores
Vysílali jsme


Fortna

Zrekonstruovaný hospodářský dvůr v Rymicích

Soběstačný dům
Audioarchiv
28. dubna 2021 Studio Brno Autor: Jan Novotný

Pořad sestavený jako koláž z veršů Mileny Fucimanové, doplněný úvahami o potřebě poezie v našem životě, dostal nadpis “Snímání v porubaném lese”. K jeho poslechu vás pozveme dnes večer, ve středu 28. dubna 2021 ve 22 hodin.

Milena Fucimanová se narodila na sklonku války v Praze, vyrůstala však u svých prarodičů v Brumově. Je absolventkou Filozofické fakulty UJEP Brno, dnešní Masarykovy univerzity. Lingvistka, spisovatelka, recenzentka, překladatelka. Je členkou Českého centra ezinárodního PEN klubu v Praze a Sdružení Q Brno. V roce 1965 založila Divado hudby a poezie Agadir. Přeložila básnické dílo německého autora Reinera Kunzeho a výbor z díla polského básníka, kněze Jana Twardowského. Učila na gymnáziu ve Valašských Kloboukách a na Biskupském gymnáziu Brno. Její poezie i próza vycházejí také v Německu, Rusku, na Ukrajině. Nositelka Mezinárodní ukrajinské Ceny Nikolaje Gogola. Žije a pracuje v Brně.Milena_Fucimanová(2)

Obě části rozhovoru Jana Novotného s Milenou Fucimanovou - někdejšího studenta a jeho paní profesorky – po jejich odvysílání najdete ve zvukovém archivu na webu Proglasu.