V Boskovicích zbudují památník kardinálu Špidlíkovi

V Boskovicích zbudují památník kardinálu Špidlíkovi
19. prosince 2017 Studio Brno Autor: Petr Pospíšil

Realizaci pomníku zaštiťuje senátorka Jaromíra Vítková, bývalá místostarostka Boskovic, rodného města jezuitského kněze, teologa, filosofa a spisovatele Tomáše Špidlíka. Rozhovor naladíte ve čtvrtek 21. prosince 2017 ve 20.15.

Do Boskovic jsme se vypravili s mikrofonem, abychom dali slovo také místním obyvatelům. V anketě jsme se ptali, zda svého rodáka znají a co říkají na záměr vystavit mu v obci památník.

Senátorka Ing. Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) vysvětlí záměr, s kterým památník budují, přiblíží jeho podobu a v neposlední řadě zavzpomíná na osobní setkání s kardinálem Špidlíkem. Pozve také k řadě doprovodných akcí, které proběhnou v roce 2019. Aktuality můžete sledovat na facebookovém profilu.

Na podporu zbudování památníku byla vyhlášena veřejná sbírka. „Významná osobnost si zaslouží důstojnou připomínku, která bude umístěna v Boskovicích. Peníze ze sbírky budou určeny na výdaje spojené s tvorbou, umístěním a instalováním památníku“, uvádí vyhlašovatel sbírky Orel jednota Boskovice. K tomuto účelu byl zřízen bankovní účet u ČSOB: 280571499/0300.

Rozhovor vysíláme u příležitosti výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka (17. 12. 1919).

kardinal_spidlik_rim