V Jihlavě vzniká kamenný hospic Mezi stromy

V Jihlavě vzniká kamenný hospic Mezi stromy

Pořad v souvislostech


Hospic Mezi stromy v Jihlavě
Budeme vysílat

Jáhenská služba
Richard Rohr na návštěvě České republiky
Poutní místo Skoky u Žlutic
Vysílali jsme


Arciděkanství Liberec

Radimova mozaika

Kostel sv. Jiří v Lukové - tichý svědek bolestivé minulosti Sudet.
Audioarchiv
26. ledna 2017 Studio Brno Autor: Petr Pospíšil

O přípravách ke stavbě kamenného hospice na Vysočině hovoříme s členkou Výboru pro lůžkový hospic Mezi stromy a terapeutkou PhDr. Ludmilou Novotnou. Vysíláme v pondělí 30. ledna 2017 ve 20.15, opakujeme ve čtvrtek 2. února v 16.00.

O stavbu kamenného hospice na Vysočině usiluje Spolek pro hospic od roku 2015. Vyrůst by mohl v atraktivní lokalitě v Jihlavě na Lesnově. Vysočina je jedním ze dvou krajů ČR, který kamenný hospic ještě nemá.

Na Vysočině však existuje dobře fungující síť domácích hospiců. Zajímá nás, zda je tedy kamenný hospic vůbec potřebný. Nebudou si tyto dva typy služeb konkurovat? Nebo projekt naopak počítá se vzájemnou spoluprácí? Jak vlastně vznikl nápad postavit na Vysočině kamenný hospic? Jedná se o aktivitu spolku, nebo reaguje na poptávku z řad veřejnosti? A jak se k záměru staví krajští a městští zastupitelé?

Snahou hospicového hnutí je mimo jiné osvěta v oblasti smrti a umírání. S psychoterapeutkou Ludmilou Novotnou, která prošla výcvikem v logoterapii a existenciální analýze, se dotkneme i tohoto tématu. Jaký je její názor na tzv. milosrdnou lež v případě negativní prognózy onemocnění pacienta? Je lhaní svým příbuzným o zdravotním stavu dobrým nápadem? Jak by lékaři měli se svými pacienty o nepříznivých prognózách hovořit?

Odpovědi (nejen) na tyto otázky uslyšíte v pořadu, který pro vás připravil redaktor Petr Pospíšil.

Spolek pro hospic

(Foto: Spolek pro hospic, www.hospicmezistromy.cz)