Páteční Dopoledne s Proglasem - Festival Meeting Brno 2020

Páteční Dopoledne s Proglasem - Festival Meeting Brno 2020

Pořad v souvislostech


Vystup z řady - o festivalu Meeting Brno
Budeme vysílat

Marie Rottrová, první dáma českého soulu
Španělská synagoga
Španělská synagoga
Vysílali jsme


Marie Rottrová, první dáma českého soulu

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum
Audioarchiv

V Brně tento týden začal pátý ročník multižánrového festivalu Meeting Brno. V pátečním Dopoledni s Proglasem proto budeme s jeho organizátory hovořit jak o novinkách letošního programu, tak i o samotné akci v jejím širším kontextu.

K této diskuzi si redaktorka Jana Kuklová do brněnského studia pozvala prezidentku festivalu a zároveň farářku Církve československé husitské Martinu Viktorii kopeckou a festivalového viceprezidenta Davida Macka.

Ptát se jich bude na zaměření letošního ročníku a také na to, jestli příchod Martiny Viktorie Kopecké do organizačního týmu ovlivnil nějakým způsobem výslednou podobu programu. Řeč ale příjde i na náboženský dialog, uzdravování historických bolestí a na neobvyklá setkání. Neopomeneme ale zmínit ani téma propojující všechny ročníky Meetingu Brno, kterým je smíření a to ne jen mezi lidmi navzájem, ale také smíření s Bohem a se sebou samotným.

O festivalu, který umožňuje lidem setkat se se zástupci odlišných názorů, kultur a náboženských tradic budeme hovořit tento pátek v pořadu Dopoledne s Proglasem, který začíná na Radiu Proglas v 9:00.