prof. Sedlařík: Ve Zlíně se dělá věda na světové úrovni

Pořad v souvislostech


Proces blahořečení P. Adolfa Kajpra
Budeme vysílat

Hudební manželství. Hana a Radek Baborákovi
Sue Ryder
Sue Ryder
Vysílali jsme

Hudební manželství. Hana a Radek Baborákovi

Bróňa - učitel od ponku

Bróňa - učitel od ponku
Audioarchiv
4. ledna 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Petr Najman

Univerzita Tomáše Bati si letos 1. ledna připomíná významné kulaté jubileum. Je to právě rovných dvacet let, co byla založena. Na šesti fakultách zde studují tisíce zájemců o vzdělání. Za dvacet let se zlínská univerzita vyprofilovala v moderní mezinárodní vysokou školu, která klade důraz mimo jiné na podnikavost, otevřenost a odpovědnost. Hostem dnešního dopoledne s Proglasem byl její rektor prof. Vladimír Sedlařík.

Nedílnou součástí života univerzity je věda a výzkum. „Bez toho by to nešlo,“ potvrzuje rektor univerzity prof. Vladimír Sedlařík. „Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně spolupracuje jednak s mnoha výzkumnými pracovišti po celém světě zejména v rámci EU, ale také s USA, Kanadou, Ruskem, Čínou, Indií, Vietnamem. Zvlášť významných mezinárodních úspěchů dosahujeme zejména v oblasti materiálového inženýrství, polymerních věd, technologie potravin,“ shrnuje prof. Sedlařík a dodává, že pomyslnou výkladní skříní jsou univerzitní výzkumná centra, která vznikla za podpory evropských dotací – Centrum polymerních systémů a Centrum bezpečnostních, informačních a pokročilých technologií. Podle prof. Sedlaříka jsou důkazem toho, že i ve Zlíně se dá dělat věda na světové úrovni.

Za dvacet let prošlo univerzitou téměř čtyřicet sedm tisíc absolventů. „Zlín se stal známým univerzitním městem se vším, co k tomu patří. (…) Podílíme se i na organizaci filmového festivalu pro děti a mládež, který má dlouholetou tradici. Přítomnost studentů se odrazila i na dobrovolnických akcích, které byly velmi důležité během loňského roku,“ uzavírá prof. Sedlařík.

Celý rozhovor je k dispozici v audioarchivu.

foto: utb.cz