Na dřeň s Anetou Vidurovou: Věděla jsem, že tu s ním chci být, dokud to půjde

Na dřeň s Anetou Vidurovou: Věděla jsem, že tu s ním chci být, dokud to půjde
26. února 2020 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Aneta Vidurová je hostem dalšího dílu Na dřeň. Ten má tentokrát dva díly. V prvním se zaměříme na její rozhodnutí si vzít za manžela Michala, který trpí svalovou dystrofií. Druhý, který naladíte pouze na podcastech, se týká intimního života manželů. Poslouchejte ve čtvrtek 27. prosince v 16 hodin na Radiu Proglas.

„Když se řekne láska, vybavím si Anetu a Michala.“ Tohle pronesla na svatbě manželů Vidurových jejich svědkyně Laďka. A je pravda, že i kvůli nim člověk pochopí, co to vlastně znamená láska až za hrob. Aneta si Michala vzala v době, kdy tu podle lékařů už vůbec neměl být. Michal od narození trpí svalovou dystrofií a celé své mládí si myslel, že se nedožije ani 25 let. Co vede mladou, krásnou a zdravou holku k tomu, aby slíbila lásku a věrnost nadosmrti někomu, kdo ji ani nemůže obejmout a s kým nemůže zestárnout?

„Věděla jsem, že tu chci být s tímto člověkem, dokud to půjde,“ vzpomíná Aneta.

Jejich příběh dopadl nakonec úplně jinak, než si oba manželé představovali. „Když se teď zpětně dívám na svoje velké životní rozhodnutí, jako třeba bylo rozhodnutí začít žít s Michalem, začít studovat určitou školu… Až teď zpětně vidím, že to tak mělo být, a že to mělo smysl. V tu chvíli to ale rozumem nevymyslíš. Spíš podle intuice. A já jsem ráda, že ji umím rozpoznat a řídit se podle ní,“ říká Aneta.

Manželé mají momentálně dva syny a žijí v domě za Brnem. Kromě péče o děti musí AnetaNatáčení prvního rozhovoru pouze s Anetou. řešit i to, že pohybové schopnosti jejího manžela jsou čím dál horší. „Před deseti lety si ještě přiťukl pivem. Teď už pije brčkem,“ poznamenává žena, která v rozhovoru ani jednou neztratí svůj optimismus.

„To mám prostě takové štěstí, že to se nebojím budoucnosti,“ loučí se po rozhovoru Aneta. Mně to ale stejně nedalo, a rozhodla jsem se zjistit, jak celou situaci vnímá Michal. Druhá část našeho povídání se ale nakonec vyvinula nečekaným směrem – bavili jsme se o zábavnějších věcech, než je běžný život Vidurů a nemoc Michala. O sexu. Jaké bylo jejich první milování? Bylo něco, co Anetu v posteli s vozíčkářem překvapilo? A co otázka sexuálních pomůcek pro lidi s handicapem nebo sexuální asistence? Žárlí někdy Michal? A bojí se některý z nich nevěry?

Natáčení intimního rozhovoru u Vidurů doma.

Druhou část povídání si na vlnách Proglasu nenaladíte. Poslechnout si je můžete ve čtvrtek 27. února po 22. hodině na podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier

Na dřeň s Anetou Vidurovou uslyšíte na Proglasu ve čtvrtek 27. února v 16 hodin.

Líbí se vám rozhovor v pořadu Na dřeň? Podpořit nás můžete zde