Na dřeň s Boženou Havlovou a Radovanem Voříškem: Ďábel je rozzuřený pes na řetězu

Na dřeň s Boženou Havlovou a Radovanem Voříškem: Ďábel je rozzuřený pes na řetězu
19. února 2020 Na dřeň Autor: Hana Kašpárková

Vidět působení zla v práci s drogově závislými nebo lidmi ve věznicích zřejmě není těžké. Co ale když toto zlo „ožije“ přímo před vámi a třeba vás i osloví? 

O tom, že zlo, ďábel nebo satan je osoba, kterou lze reálně potkat, ale která však má omezené zbraně, budou v dalším díle pořadu Na dřeň hovořit terapeuti a adiktologové Božena Havlová a Radovan Voříšek.

Oba hosté se k poprvé s posedlostí setkali skrze svou práci s drogově závislými klienty.B. Havlová a R. Voříšek „Pracujeme oba dva na bio - psycho - socio - spirituálním modelu závislostí, kde ten duchovní rozměr je a je třeba s ním umět pracovat. Zlo je rozzuřený pes, který je na řetězu: pokud k němu půjdeme hodně blízko, může nám ublížit. Ale ten řetěz má určitou vzdálenost, a dál už se nedostane,“ říká v rozhovoru s Hanou Kašpárkovou Božena Havlová, která se s působením zla ve formě posedlosti setkala poprvé během modlitby nad klientem.

B. Havlová a R. Voříšek„Když se něco takového stane, člověk se začne modlit fakt jako o život. Protože jste v nějaké poradenské místnosti, v baráku není nikdo a vy nemůžete volat, jestli někde nemají volného nějakého kněze, který je tím pověřen, musíte to řešit,“ říká v rozhovoru Radovan Voříšek.

O tom, co je projevem duševní nemoci, a co už je příznak posedlosti, o tom, jaké zbraně ďábel používá a jak reaguje na to, když se jej někdo snaží z člověka vyhnat, i o síle modlitby v takových chvílích, bude řeč v dalším pořadu Na dřeň ve čtvrtek 20. února v 16 hodin. Delší verzi pořadu s neformálním povídáním s našimi hosty najdete v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier.

Líbí se vám projekt Na dřeň? Podpořit nás můžete zde

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS