Na dřeň s manželi Poláškovými: Doma vidím anděly, ale i špinavý hrnce a pokaděný plínky

Na dřeň s manželi Poláškovými: Doma vidím anděly, ale i špinavý hrnce a pokaděný plínky

Pořad v souvislostech


S manželi Poláškovými
Budeme vysílat

S gynekoložkou Annou Jouzovou
S Radkou Vernerovou
O sexuálním násilí
Vysílali jsme


S gynekoložkou Annou Jouzovou

S Františkem o životě ve vězení

S Františkem o životě ve vězení
Audioarchiv
17. března 2021 Na dřeň Autor: Jaroslav Tomáš

Josefa Poláška známe především jako divadelního a filmového herce. Se svou ženou Míšou, která je varhanice, mají tři děti. Je vůbec reálné skloubit herectví a rodinu? Co přináší do jejich manželství víra? A jak přijali nemoc nejmladší dcerky?

Herecké a hudební světy jsou jiné, ale myslím, že máme o to víc společných věcí, které rádi sdílíme," odpovídá Míša na otázku, zda je dalo dohromady umění. Oba dva totiž studovali na brněnské Janáčkově akademii múzických umění, kde se také dali dohromady.

Když Josef získal angažmá v divadle Na zábradlí, přestěhovali se blíž k Praze a za nějakou dobu přímo do Prahy, kde žijí dodnes. Divadlo pro něj ale není to nejdůležitější. „Prkna, co znamenají svět, jsou pro mě dům, kde bydlíme. Jsem připoutaný k rodině a k dětem," říká.Poláškovi, 2021

Ač to vše může znít ideálně, prošli si také těžkými chvílemi, když zjistili, že nejmladší dcera Bětuška trpí těžkou srdeční vadou. „Cítili jsme, že modlitby rodiny a kamarádů nás nesou," říkají manželé Poláškovi v rozhovoru s redaktorem Jaroslavem Tomášem.

Nový díl pořadu Na dřeň si poslechněte ve čtvrtek 18.března od 16:00 nebo kdykoli v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier.

074709_05_519142

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Duetto číslo 2 pro housle a fagot - Largo; Autor: Paganini Nicolo; Sóla: Eret Pavel - housle, Leblois Franck - fagot
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.