Na dřeň s Michaelou o přímluvné modlitbě: Terapie má své limity, Bůh ne

Na dřeň s Michaelou o přímluvné modlitbě: Terapie má své limity, Bůh ne

Pořad v souvislostech


S Michaelou o síle přímluvné modlitby
Budeme vysílat

S Bárou Hrzánovou
Na dřeň se Stanislavem Balíkem
Na dřeň
Vysílali jsme


S Veronikou Kamenskou a projektu Nepanikař!

S Veronikou Kamenskou a projektu Nepanikař!

Zkušenosti lidí s přímluvnou modlitbou
Audioarchiv
22. dubna 2021 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Mít se rád, žít bez lží o sobě samém a zbavit se trápení i traumat, která v sobě nosíme. I toto může být výsledek přímluvné modlitby. Michaela se této modlitbě věnuje několik let, pomohla už desítkám lidí. O modlitbě, která může mít větší sílu, než si myslíme, o zázracích, které se během ní dějí, ale i o zlu, které občas může vylézt na povrch.

„Když ke mně lidé přicházejí a mají obavy, uklidňuji je, že já sama jsem na jejich židli seděla několik let,“ usmívá se Míša. „Před lety jsem byla na dně,“ vypráví o své těžké životní situaci. Pomohla jí právě přímluvná modlitba. Když toto životní období překonala, zjistila, že se jí lidé čím dál častěji svěřují se svými problémy. Kromě své práce ve zdravotnictví teď každý týden tráví hodiny s lidmi a modlí se za ně.

Dějí se na přímluvných modlitbách zázraky? „Pokud je pro někoho zázrak to, že se mu zlepší kvalita vztahu, že se mu zachrání manželství, nebo že se člověk uzdraví z nějakého hlubokého traumatu – tak potom ano, potom se tyto zázraky dějí,“ usmívá se Michaela, která se kvůli publicitě rozhodla zůstat v částečné anonymitě. Na modlitbu lidé často přicházejí s trápeními, která by se dala řešit i terapií – jeden zásadní rozdíl zde ale Míša vnímá. „Nechci upozadit terapie, často ji lidem doporučujeme. Ale zatímco terapie má své limity, Bůh limity nemá,“ vysvětluje Michaela.

Proč tuto službu dělá? A setkává se při modlitbách taky někdy se zlem? I o tom si s Michalou povídá Alžběta Havlová. Poslouchejte ve čtvrtek v 16 hodin na Radiu Proglas, poté kdykoli v podcastech.

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

DMS Na dřeň

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonata III C dur pro sopránovou zobcovou flétnu a varhany; Autor: Fontana Giovani Battista; Sóla: Stivín Jiří  - flétna, Uhlíř Václav - varhany
02:00Dotýkání světla
02:25Písně
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony