Na dřeň se single Terezou: I mezi hromadou lidí se cítím sama

Na dřeň se single Terezou: I mezi hromadou lidí se cítím sama

Pořad v souvislostech


Rodina bez filtru
Audioarchiv
2. prosince 2021 Na dřeň Autor: Hana Strašáková

Závěrečný díl seriálu Rodina bez filtru se věnuje tématu, u kterého se může zdát, že s rodinou vlastně ani nesouvisí. Povídám si v něm s Terezou Kozderovou o tom, jaké je to žít v 37 letech “single”, tedy bez životního partnera. Jak těžké je každý den přijít do prázdného bytu? A kdo je tedy její rodinou?

Sedmatřicetiletá Tereza přišla o oba své rodiče i o prarodiče. A jak sama říká, nechybí jí jen partner, ale taky rodiče, živá duše, se kterou by mohla sdílet každodenní radosti i strasti. “Jsem úplně sama. Je to asi to nejtěžší, před co mě zatím život postavil. Žít tu samotu.

Člověk je najednou sám uplně ve všem. V radostech, bolestech, ve starostech,” popisuje Tereza svou životní situaci. Naučila se ale být šťastná, protože utápět se v bolesti prý ničemu nepomůže. Hledá dál partnera a pečuje sama o sebe. Naučila se taky odolávat tlaku společnosti s věčných otázek, jestli je vdaná a má rodinu. “Tenhle život přece žiju já, ne společnost a pravidla. A poslední roky jsem opravdu šťastná,” dodává. 

Že to tak Bůh chce? Církevní klišé

Jakou oporou v samotě je pro ni víra? Pomáhá jí společenství, nebere to však jako berličku a svou životní situaci ani jako Boží záměr. “Neumím si představit, že když cítím, že bych byla dobrá matka, Bůh by měl v plánu nechat mě takhle trpět. A “trpět” není silné slovo.” 

Proč se jí nedaří najít muže? Proč v ní rozvod rodičů zanechal jizvu a jak to ovlivňuje její osobní život?

Poslechněte si hluboké a otevřené vyprávění Terezy Kozderové v závěrečném dílu seriálu Rodina bez filtru pořadu Na dřeň. Ve čtvrtek 2. prosince od 16:00 ve vysílání Radia Proglas nebo kdykoliv v našich podcastových aplikacích.

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

Kontakt: nadren@proglas.cz

Sledujte nás také na sítích, Facebook a Instagram.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS