Na dřeň se slepým běžcem Ondrou: Kdybych byl nedůvěřivej, nikam nedojdu.

Na dřeň se slepým běžcem Ondrou: Kdybych byl nedůvěřivej, nikam nedojdu.

Pořad v souvislostech


S Ondřejem Zmeškalem
Audioarchiv
12. listopadu 2020 Na dřeň Autor: Hana Strašáková

Nevidomý a se špatným sluchem. I přesto je z něj profesionální běžec. A nejen běžec, ale i cyklista, plavec, běžkař, nebo filantrop roku, bloger a poslední dobou i spisovatel. Napsal totiž třeba knížku o svém úspěchu na Maratonu přes Velkou čínskou zeď. Nevidomý Ondra neběhá ale jen maratony ve světě a po Česku, pravidelně se účastní také triatlonů, cyklistických závodů a z Německa si dokonce dovezl titul Železného muže.

S Ondrou Zmeškalem si v dalším dílu pořadu Na dřeň povídáme o tom, jak se se ztrátou zraku vyrovnal, co mu nejvíc chybí a taky na to, jak se naučil důvěřovat ostatním lidem, když je nevidí. „Kdybych byl věčně nedůvěřivej, tak bych nikam nedošel,“ odpovídá Ondra s úsměvem, který mu na tváři drží po celou dobu rozhovoru. I proto se bavíme o jeho věčném optimismu, o tom, jak mu humor pomáhá v těžkých situacích a jak zase Ondra pomáhá svými sportovními výkony dalším nevidomým dětem. A jak navázat vztah poslepu?

Ondrej Zmeskal

Poslechněte si příběh slepého běžce, kterému sport pomohl odrazit se ode dna. Už dnes od 16:00 v našem vysílání, v repríze v sobotu 14. 11. od 16:55, nebo kdykoliv v podcastových aplikacích.

Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts nebo Soundtier

DMS Na dřeň