Na dřeň s TIMEM: Vedu veřejnou samomluvu

Na dřeň s TIMEM: Vedu veřejnou samomluvu

Pořad v souvislostech


S TIMEM
Budeme vysílat

S Radkou Vernerovou
O sexuálním násilí
Rodina bez filtru
Vysílali jsme


S Radkou Vernerovou
S gynekoložkou Annou Jouzovou
S gynekoložkou Annou Jouzovou
Audioarchiv
15. října 2020 Na dřeň Autor: Hana Strašáková

Neboj! Klid,. Chovej se slušně. Jsou vám tato slova povědomá? Možná jste je zahlédli na fasádách brněnských domů, na skružích městské periférie, nebo v knize b jako brno. Streetartista a umělec, autor angažovaných nápisů ale i interiérů, který vystupuje anonymně pod pseudonymem TIMO,  je hostem dalšího dílu Na dřeň.

Pokud TIMOVA díla znáte a občas se třeba trápíte tím, že obrázkům a nápisům neporozumíte - nemusíte mít strach, že byste v tom byli sami. Při tomto rozhovoru bylo mnohdy náročné vnímat všechny TIMOVY filosofické, vzletné myšlenky a najít v nich vyústění. „Za mlada jsem byl vždy zneklidněnej tou hovězí energií utrženou ze řetězu, která je hrozně nebezpečná. Vždycky jsem měl chuť mladým lidem spíš říkat: budete staří a umřete. Nebaví mě to věčný 'hurá',“ popisuje TIMO, proč rád vpouští do prostoru jemná a milá slova. Svými citáty chce naředit dnešní nekončící soutěž a vycukanost, kterou cítí ze společnosti. „Mám sen přijít ke všem těm skinheadům a namakaným borcům z reklam a cvrnknout je do ušního lalůčku, říct jim něco hezkýho, nebo je pohladit.“

TIMO

Bavili jsme se také o tom, co je pro TIMA inspirací a co ho naopak ruší. O intimitě jeho veršů, reakcích na aktuální dění, víře a introverzi. Pořad Na dřeň s TIMEM vede redaktorka Hana Strašáková. Na vlnách Radia Proglas poslouchejte dnes od 16 hodin, v preríze v sobotu 17. 10. od 16:55, nebo kdykoliv v podcastových aplikacích.

Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts nebo Soundtier