S manželi Habáňovými o rakovině: Měla jsem už pro Radka vyhlídlou jinou holku

S manželi Habáňovými o rakovině: Měla jsem už pro Radka vyhlídlou jinou holku

Pořad v souvislostech


S Radkem a Helenou Habáňovými
Budeme vysílat

S gynekoložkou Annou Jouzovou
S Radkou Vernerovou
O sexuálním násilí
Vysílali jsme


S gynekoložkou Annou Jouzovou

S Františkem o životě ve vězení

S Františkem o životě ve vězení
Audioarchiv
17. června 2021 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Radek i Helena Habáňovi si prošli stejnou nemocí – rakovinou. Radek se dobré výsledky z roční léčby dozvěděl před několika týdny, Helča rakovinu měla před třinácti lety. Rozhovor o tom, co je tato nemoc naučila, jak ovlivnila jejich partnerství, i o těžkých momentech, které během léčby přišly.

Helena rakovinou onemocněla první, dva roky po narození jejich dítěte. Tehdy byla opět těhotná a na miminko se oba těšili. Manželé tak stáli před nelehkým rozhodnutím – buď nastoupí na léčbu a o miminko přijde, nebo operaci i chemoterapii kvůli dítěti odloží. „V jednu chvíli člověku dojde, že by se toho porodu nemusel dožít,“ vzpomíná na těžké období Helena. Jak nakonec jejich rozhodování dopadlo? I o tom ve své roubence mluvili oba manželé.

Radek se špatnou diagnózu dozvěděl před rokem. „První, co jsem udělal, tak jsem okamžitě napsal desítky mejlů a sms. Díky tomu se za mě hned začali všichni modlit. A člověk to opravdu pozná a cítí,“ vypráví Radek.

Jak konkrétně se modlitby jeho známých i posluchačů Proglasu projevily? Co je v životě opravdu důležité? A co podstatného si člověk o sobě i o životě uvědomí, když nahlédne na jeho možný konec?

Habanovi_Proglas__2021

Rozhovor si poslechněte ve čtvrtek 17. června v 16 hodin na Radiu Proglas nebo poté kdykoli v podcastových aplikacích.

Haban_Radek_Habanova_proglas