Na dřeň s Veronikou Kamenskou: Už to nebyl život, ale snaha dožít se dalšího dne

Na dřeň s Veronikou Kamenskou: Už to nebyl život, ale snaha dožít se dalšího dne

Pořad v souvislostech


S Veronikou Kamenskou a projektu Nepanikař!
Audioarchiv
6. května 2021 Na dřeň Autor: Jaroslav Tomáš

Chtěla dobrovolně opustit tento svět. Vše se ale po čase obrátilo a dnes lidem v těžkých životních situacích sama pomáhá v rámci projektu Nepanikař. Co cítí člověk, který si chce vzít život? Dá se nějak předcházet tomu, aby to zašlo tak daleko? Nejen na tyto otázky odpovídala Veronika Kamenská v dalším díle pořadu Na dřeň s redaktorem Jaroslavem Tomášem.

„Před pěti lety u mě propukla posttraumatická stresová porucha, která nastala poté, co nám doma zkolaboval taťka, který měl infarkt a mrtvici. U mě to potom zanechalo velký otazník. Co když se to stane zase?“ Tak popisuje Veronika začátky těžkého životního období.

„Můžeme si říct, že život už nemá smysl a topit se v tom, nebo se můžeme snažit z toho dna odrazit a tu negativní zkušenost využít k něčemu pozitivnímu, co bude pomáhat dál,“ popisuje Veronika, co ji vedlo k založení aplikace, která pomáhá lidem při psychických problémech.

Více o Veroničině příběhu i projektu Nepanikař, který zachraňuje životy, si poslechněte ve čtvrtek 6.května v 16:00 nebo poté kdykoli v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier.

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

DMS Na dřeň

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Proglas potřebuje podpořit!

Děkujeme za podporu Proglasu, milí posluchači!

SMS