České dědictví - Český Krumlov

České dědictví - Český Krumlov
26. září 2011 České dědictví Autor: Terezie Breindlová

Závěrečná část vzdělávacího cyklu České dědictví  přivítá PhDr. Pavla Slavka, kastelána zámku v Českém Krumlově. Poslouchejte v premiéře dnes (pondělí 26.9.) ve čtyři hodiny odpoledne, s reprízou ve čtvrtek 29.9. po půlnoci nebo v neděli 2.10. v 10.30.

Český Krumlov je výjimečným příkladem středověkého města významného svým politickým, ekonomickým i kulturním postavením v období 16.-18. stol. Vděčí za svou současnou podobu relativně klidnému vývoji během téměř sedmi staletí. Urbanismus historického jádra města i jednotlivé stavby jsou odrazem tohoto vývoje. V Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO od roku 1992.

Více o tomto jihočeském městě se dozvíte v pořadu České dědictví, hosty ve studiu jsou PhDr. Pavel Slavko, kastelán tamního zámku a fotograf Libor Teplý, autor fotografické publikace o tuzemských památkách UNESCO.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Missa Bruxellensis XXIII vocum - Sanctus; Autor: Biber Heinrich Ignaz Franz von; Dirigent: Savall Jordi; Soubor: La capella reial de Catalunya
09:00Mše svatá
10:00Varhanní hudba
10:30Vzdělávací cyklus
11:00Proglaso
11:57Myšlenka na den
12:00Anděl Páně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony