České dědictví

Pořad České dědictví tvoří půlhodinové rozhovory s lidmi, kteří se pohybují kolem památek UNESCO. Architektonické a umělecké skvosty tak představí historikové, památkáři, lidé z místních samospráv a cestovního ruchu. Spojující osobou je brněnský fotograf Libor Teplý, který vydal výpravnou fotografickou publikaci zachycující všechny památky s názvem České dědictví – ta se také stala inspirací pro celý seriál.

České dědictví - Český Krumlov

České dědictví - Český Krumlov

26. září 2011, 13:25

Závěrečná část vzdělávacího cyklu České dědictví  přivítá PhDr. Pavla Slavka, kastelána zámku v Českém Krumlově. Poslouchejte v premiéře dnes (pondělí 26.9.) ve čtyři hodiny odpoledne, s reprízou ve čtvrtek 29.9. po půlnoci nebo v neděli 2.10. v 10.30.

České dědictví - Kutná Hora

České dědictví - Kutná Hora

5. září 2011, 14:53

V rámci vzdělávacího cyklu České dědictví zavítáme tentokrát do Kutné Hory. Místostarosta města Karel Koubský představí historické centrum spolu s katedrálami Svaté Panny Barbory a Nanebevzetí Panny Marie v Sedleci. Pořad naladíte v pondělí 5. září v 16 hodin.

České dědictví - Litomyšl

České dědictví - Litomyšl

12. srpna 2011, 14:11

Seriál České dědictví nás tentokrát zavede do Litomyšle. Zdejší zámek je příkladem středoevropského renesančního sídla, jehož italský původ je přizpůsoben podmínkám českých zemí. Více o této památce UNESCO se dozvíte v pondělí 15. srpna ve čtyři hodiny odpoledne.

České dědictví - Telč

České dědictví - Telč

1. srpna 2011, 12:44

Dalším dílem pokračuje v pondělí 1.srpna od 16 hodin vzdělávací cyklus České dědictví. Místostarostka města Telč, Hana Müllerová nás tentolrát pozve na prohlídku města a zámku, které jsou na seznamu UNESCA od roku 1992.

České dědictví - Kroměříž

České dědictví - Kroměříž

22. července 2011, 14:10

Další část seriálu České dědictví se tentokrát zaměří na zahrady a arcibiskupský zámek v Kroměříži. Více o něm prozradí architektka Lenka Křesadlová, specialistka na historickou zeleň Památkového ústavu. Poslouchejte v pondělí 25. července ve čtyři hodiny odpoledne, v repríze v neděli 31. července v 10.30.

České dědictví - Vila Tugendhat

České dědictví - Vila Tugendhat

18. července 2011, 15:21

Cyklus České dědictví se ve své třetí části věnuje Vile Tugendhat. Vynikající umělecké dílo architekta Ludwiga Miese van der Rohe zásadním způsobem ovlivnilo vývoj moderní architektury. Hostem pořadu je ředitel Muzea města Brna Pavel Ciprian. Naladíte v pondělí 18. července v 16 hodin, v repríze v neděli 23. července v 10.30.

České dědictví - kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

České dědictví - kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

11. července 2011, 09:54

Cyklus České dědictví se ve druhé části bude věnovat poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou. O historii a architektuře tohoto chrámu, vystavěného podle projektu slavného architekta Jana Blažeje Santiniho – Aichela, bude ve vysílání hovořit historik architektury Prof. Jan Sedlák. Naladíte v pondělí 11. července v 16 hodin, v repríze v neděli 17. července v 10.30.  

České dědictví

České dědictví

27. listopadu 2010, 09:38

Cyklus pořadů České dědictví představuje tuzemské památky zapsané na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví Unesco. V prvním dílu popíše Michal Beneš z Ministerstva kultury historii seznamu Unesco jeho význam a koncepci.