Jsem na dně. Co dál?

Jsem na dně. Co dál?

Pořad v souvislostech


Křížovka krizovky
Audioarchiv
13. listopadu 2020 Křížovka krizovky Autor: Jaroslava Otradovcová

Krize mohou mít mnoho podob. Někdy nastanou po závažné situaci, jindy toho člověk s sebou vláčí tolik, že stačí pomyslná poslední kapka a ocitne se na konci svých sil. 

Modlí se, a přesto může mít pocit, že volá do prázdna. O možnostech konkrétní pomoci hovoří psychoterapeutka a ředitelka Modré linky Hana Regnerová v první části našeho nového cyklu Křížovky krizovky. 

Adriana Růžičková a Jaroslav Tomáš na úvod seriálu nabídnou anketu, v které se svěří lidé jak s těžkými situacemi, které prožívají, tak i s okamžiky, které se jim při slovu krize vybaví. Proč tyto stavy vznikají? Kde hledat pomoc? Co si počít, když nás trápí někdo blízký? 

"Ráda bych povzbudila všechny, aby, pokud zažívají těžké chvíle, oslovili kohokoliv ve svém okolí, komu důvěřují. Pokud se jim nedostane potřebné reakce, nebo někdo své blízké nechce obtěžovat, nebo jen potřebuje zůstat v anonymitě, jsou zde další instituce a lidé připraveni pomoci. Máme zkušenosti, že možnost vypovídat se, sdílet či zkonzultovat to, co člověka trápí, pomáhá," shrnuje Regnerová. 

Následující díl v pátek 20. listopadu přiblíží službu linek důvěry. Poslouchejte na Proglasu nebo v podcastových aplikacích Spotify, Soundtier, Apple podcasts, Google podcasts.