Křížovka krizovky

Cyklus ve spolupráci s Radiem Proglas připravili pracovníci brněnské organizace Modrá linka, která se od roku 1994 věnuje krizové pomoci a realizuje službu linky důvěry, osobní poradny, projektu věnující rozpadající se rodině a vzdělávání. Vysíláme od 13. listopadu každý pátek ve 22 hodin. V repríze naladíte vždy následující neděli v 10.30, pořady jsou k dispozici v audioarchivu nebo v podcastových aplikacích.

Krize rozluštěna

Krize rozluštěna

11. prosince 2020, 17:30

Pocity smutku, úzkostí, vlastní neschopnosti a bezcennosti zná mnoho lidí. Někteří je však zažívají dlouhodobě a omezují je v každodenním fungování. Jak s ním naložit? Jak pohladit bolavou duši? O to se pokusí poslední díl cyklu Křížovka krizovky dnes od 22. hodiny. Psychoterapeutka Aneta Lauterbachová a ředitelka Modré linky Hana Regnerová v něm přiblíží pomoc prostřednictvím terapie.

S pomocí mediátora je možné konflikty řešit snáz

S pomocí mediátora je možné konflikty řešit snáz

4. prosince 2020, 10:00

Mezi velmi náročné situace patří dlouhodobé spory, jenž někdy mohou vyústit i v dlouhotrvající nepřátelství, v případě rodiny i dokonce k jejímu rozvrácení, případně rozvodu. Jedním ze způsobů, jak v takových situacích pomoci a dosáhnout nějaké dohody, je tzv. mediace. Tu mimo jiné představíme v dnešním, čtvrtém, dílu Křížovky krizovky spolu s jejím praktickým využitím v projektu Modré linky, který se věnuje rozvrácené rodině. 

Podporu i orientaci v náročných situacích lze čekat od odborných poraden

Podporu i orientaci v náročných situacích lze čekat od odborných poraden

27. listopadu 2020, 10:00

V dalším, třetím, díle se zaměříme na problémy, k jejichž uchopení a řešení je potřeba více prostoru a času, i třeba speciální vzdělání.  Přiblížíme další odborná centra, zejména pomoc v psychologických poradnách. Psycholožka osobní poradny Monika Modronová a vedoucí vzdělávacího centra Modré linky Hana Lukešová ji budou ilustrovat na příkladech inspirovaných praxí.

První pomoc v krizi: linky důvěry

První pomoc v krizi: linky důvěry

20. listopadu 2020, 20:06

Křížovka krizovky. Tak se jmenuje nový vzdělávací cyklus o psychosociální pomoci, jehož první díl jsme na Proglasu nabídli minulý pátek. Terapeutka Hana Regnerová v něm mluvila o tom, že na náročné životní situace nemusíme být sami. Povzbuzovala, abychom se nebáli obrátit se na své blízké, přátele, duchovní rádce. Upozornila ale, že v Česku máme širokou síť psychosociálních služeb, kde jsou odborníci připraveni naslouchat a pomoci hledat řešení vzniklé situace. 

Jsem na dně. Co dál?

Jsem na dně. Co dál?

13. listopadu 2020, 20:00

Krize mohou mít mnoho podob. Někdy nastanou po závažné situaci, jindy toho člověk s sebou vláčí tolik, že stačí pomyslná poslední kapka a ocitne se na konci svých sil. 

Nový cyklus Proglasu provede pomocí v osobní krizi

Nový cyklus Proglasu provede pomocí v osobní krizi

5. listopadu 2020, 08:59

Nejen současné období plné omezení a strachu z rychle se šířící nemoci, jenž lidi staví do nové situace, ale i každodenní kříž mohou být pro každého z nás tak náročné, že je přestaneme zvládat a dostaví se pocity zoufalství, zmaru či rezignace. Společně s odborníky, zejména z psychosociální oblasti, se pokusíme předložit varianty řešení nejčastějších obtížných životních událostí a ukážeme, kde lze hledat způsoby řešení a zvládání těžkostí.

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.