S pomocí mediátora je možné konflikty řešit snáz

S pomocí mediátora je možné konflikty řešit snáz

Pořad v souvislostech


Křížovka krizovky
Budeme vysílat

Malá filosofie člověka
Malá filosofie člověka
Malá filosofie člověka
Vysílali jsme


Malá filosofie člověka

Malá filosofie člověka

Malá filosofie člověka
Audioarchiv

Mezi velmi náročné situace patří dlouhodobé spory, jenž někdy mohou vyústit i v dlouhotrvající nepřátelství, v případě rodiny i dokonce k jejímu rozvrácení, případně rozvodu. Jedním ze způsobů, jak v takových situacích pomoci a dosáhnout nějaké dohody, je tzv. mediace. Tu mimo jiné představíme v dnešním, čtvrtém, dílu Křížovky krizovky spolu s jejím praktickým využitím v projektu Modré linky, který se věnuje rozvrácené rodině. 

V pořadu mediátorka Jana Pánková ze spolku Montis popíše výhody i nevýhody služby i principy, na kterých služba stojí. Uslyšíte jednu z častých výpovědí dítěte, jehož rodiče se rozvedli. O tom, jak ulečit a pomoci v takových situacích bude hovořit Jiřina Stanoeva, která v projektu zastává roli průvodce rodin, a psycholožka Eliška Šimberová. 

Společně s dalšími odborníky z Modré linky zformulovaly několik zásad, které se sice do vysílání na Proglasu nevešly, ale jsou i s komenářem k dispozici v rozšířené verzi pořadu v podcastových aplikacích.

Poslouchejte od 22 hodin na Proglasu i Spotify, Soundtier a dalších, nebo v repríze v neděli od 11 hodin a 30 minut. 

NyníKomorní hudba
Skladba: Duetto číslo 3 pro housle a fagot - Allegro con brio; Autor: Paganini Nicolo; Sóla: Eret Pavel - housle, Leblois Franck - fagot
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.