První pomoc v krizi: linky důvěry

První pomoc v krizi: linky důvěry

Pořad v souvislostech


Křížovka krizovky
Budeme vysílat

Svaté královny
Svaté královny
Zápisník abstinující alkoholičky
Vysílali jsme


Svaté královny

Svaté královny

Svaté královny
Audioarchiv
20. listopadu 2020 Křížovka krizovky Autor: Jaroslava Otradovcová

Křížovka krizovky. Tak se jmenuje nový vzdělávací cyklus o psychosociální pomoci, jehož první díl jsme na Proglasu nabídli minulý pátek. Terapeutka Hana Regnerová v něm mluvila o tom, že na náročné životní situace nemusíme být sami. Povzbuzovala, abychom se nebáli obrátit se na své blízké, přátele, duchovní rádce. Upozornila ale, že v Česku máme širokou síť psychosociálních služeb, kde jsou odborníci připraveni naslouchat a pomoci hledat řešení vzniklé situace. 

V dnešním, druhém, dílu Adriana Růžičková a Jaroslav Tomáš představí linky důvěry, které slouží jako první pomoc v jakékoli krizové situaci. Po Česku jsou jich desítky, mnohé fungují bezplatně a non stop a lidé se na ně mohou obracet nejen prostřednictvím telefonu, ale i skypu, aplikace whats up nebo chatu. Rozhovory na linkách důvěry jsou diskrétní. Stejně jako volající zůstávají v anonymitě a nežádají se po nich žádné identifikační údaje, tak i u konzultantantů se toto pravidlo dodržuje. Z tohoto důvodu nezveřejňujeme žádná konkrétní jména. 

V pořadu jak nabídneme reporáž přímo z pracovniště Modré linky a následně přivítáme trojici konzultantů ve studiu a nahlédneme do jejich práce, jejíž cílem je "poskytnout útěchu, povzbuzení a společné hledání nasměrování na cestu ven z krize".  Poslouchejte dnes od 22. hodiny, v neděli od 10.30, v audioarchivu, nebo v podcastových aplikacích. 

 

NyníPísně
Píseň: Take This Longing (1974); Interpret: Cohen Leonard; Album: Cohen Leonard: The Essential (CD 1)
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony