První pomoc v krizi: linky důvěry

První pomoc v krizi: linky důvěry

Pořad v souvislostech


Křížovka krizovky
Budeme vysílat

Malá filosofie člověka
Malá filosofie člověka
Malá filosofie člověka
Vysílali jsme


Malá filosofie člověka

Malá filosofie člověka

Malá filosofie člověka
Audioarchiv
20. listopadu 2020 Křížovka krizovky Autor: Jaroslava Otradovcová

Křížovka krizovky. Tak se jmenuje nový vzdělávací cyklus o psychosociální pomoci, jehož první díl jsme na Proglasu nabídli minulý pátek. Terapeutka Hana Regnerová v něm mluvila o tom, že na náročné životní situace nemusíme být sami. Povzbuzovala, abychom se nebáli obrátit se na své blízké, přátele, duchovní rádce. Upozornila ale, že v Česku máme širokou síť psychosociálních služeb, kde jsou odborníci připraveni naslouchat a pomoci hledat řešení vzniklé situace. 

V dnešním, druhém, dílu Adriana Růžičková a Jaroslav Tomáš představí linky důvěry, které slouží jako první pomoc v jakékoli krizové situaci. Po Česku jsou jich desítky, mnohé fungují bezplatně a non stop a lidé se na ně mohou obracet nejen prostřednictvím telefonu, ale i skypu, aplikace whats up nebo chatu. Rozhovory na linkách důvěry jsou diskrétní. Stejně jako volající zůstávají v anonymitě a nežádají se po nich žádné identifikační údaje, tak i u konzultantantů se toto pravidlo dodržuje. Z tohoto důvodu nezveřejňujeme žádná konkrétní jména. 

V pořadu jak nabídneme reporáž přímo z pracovniště Modré linky a následně přivítáme trojici konzultantů ve studiu a nahlédneme do jejich práce, jejíž cílem je "poskytnout útěchu, povzbuzení a společné hledání nasměrování na cestu ven z krize".  Poslouchejte dnes od 22. hodiny, v neděli od 10.30, v audioarchivu, nebo v podcastových aplikacích. 

 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.