Byl jsem ve vězení a navštívili jste mne

Byl jsem ve vězení a navštívili jste mne

Pořad v souvislostech


Byl jsem ve vězení a navštívili jste mne
Budeme vysílat

Pomněnka pro zapomnětlivé
Hudba bez hranic
Hudba bez hranic
Vysílali jsme


Pomněnka pro zapomnětlivé

Plné hnízdo

Plné hnízdo
Audioarchiv
8. listopadu 2022 Na stole je téma Autor: P. Martin Holík

Kdo potřebuje naši pomoc? Děti osob omezených na svobodě, jejich partnerky nebo partneři. Kdo dál? Samotní uvěznění těsně po propuštění. Co je cílem omezení na svobodě? Je výraz „skončil ve vězení“ češtinářsky i obsahově správný? O činnosti dobrovolníků a profesionálů z Mezinárodního vězeňského společenství spolupracujícím se státními strukturami – se zástupkyní ředitelky Žanetou Dvořáčkovou a s koordinátorkou dobrovolníků Blaženou Kotrsovou hovoří Martin Holík.

Bláža KotrsováBlíží se Vánoce, proto určitě zmíníme nádherný projekt Andělský strom, do kterého se může zapojit každý. Probereme, proč a v jakých oblastech by „se mělo“ pomáhat dětem vězňů. Jsou tyto děti ohroženější různými sociopatologickými vlivy a je větší pravděpodobnost, že se u nich později vyskytne kriminální chování?

Co znamená zkratka VTOS? Ukazujeme nevtíravě vězňům i jejich rodinám, že Bůh je ten, kdo je může zachránit, uzdravit, postavit na nohy, odpustit jim a zmocnit je k novému životu? Je za snahou dobrovolníků i profesionálů vŽanet Dvořáčková Mezinárodním vězeňském společenství něco víc než jen praktická pomoc – nasytit, potěšit?

„My jsme jen průvodci, doprovázející tyto lidi na části jejich cesty,“ říká Žaneta Dvořáčková. Pojďme poodhrnout závěs, který nás, „běžné občany“, dělí od těch, kteří se zapletli se zákonem, a poraďme se, jak si vzájemně prospět.

Mezi slovem uslyšíte premiérově song věnovaný všem úžasňákům z Andělského kempu Já mámu a tátu nesoudím nebo píseň Chain Breaker z alba Survivor amerického křesťanského hudebníka Williamse Zacha, možná i Sing It From The Shackles z alba Choose To Worship kapely Rend Collective. Ať se líbí!

Středa 9. listopadu od 9 hodin, ve čtvrtek 5 minut po půlnoci. A v audioarchivu.


Mezinárodní vězeňské společenství se zabývá doprovázením osob těslogo_MVS_vektory_1200x900pxně po výkonu trestu, dále rodinných příslušníků, kteří situací trpí, zejména dětí, a v neposlední řadě zkvalitňováním průběhu omezení na svobodě ve smyslu snižování recidivy a podobě. Spolupracuje prakticky se všemi státními orgány v oboru vězeňství.


Proglas podporuje dobré dílo. Spolupracujte s projektem Andělský strom! Děti odsouzených rodičů tak dostanou na Vánoce dárek a osobní dopis od rodiče. Je to výjimečná příležitost vnést radost do života dětem, které se po většinu roku cítí osamocené. Lze se zapojit nejen jednotlivě, ale také jako sbory či farnosti. Nakupte dárky podle přání dětí nebo uspořádejte sbírku. Více na webu Mezinárodního vězeňského společenství mvs.cz, tlačítka pomáháme – rodinám a dětem odsouzených – Andělský strom nebo přímo www.andelskystrom.cz

Poslouchejte také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.