Arcidiecézní muzeum Olomouc znovuotevřeno!

Arcidiecézní muzeum Olomouc znovuotevřeno!

Pořad v souvislostech


Arcidiecézní muzeum Olomouc znovuotevřeno!
Budeme vysílat

Kouření škodí zdraví
Radioreport
Radioreport
Vysílali jsme


Po stopách poutníků – výzva z FN Olomouc

Kouření škodí zdraví

Akce cihla
Audioarchiv
18. dubna 2023 Radioreport Autor: Radka Rozkovcová

24. dubna 2023 se historické prostory bývalého kapitulního děkanství a románského paláce biskupa Zdíka po dlouhé rekonstrukci opět otevírají veřejnosti. Jaké novinky chystá pro návštěvníky Arcidiecézní muzeum Olomouc? A doznaly změn stálé expozice? S historikem umění a vedoucím Arcidiecézního muzea Miroslavem Kindlem hovořila přímo na místě Radka Rozkovcová. 

Arcidiecézní muzeum OlomoucNová stálá expozice je nazvaná Zde se nacházíte s podtitulem Svatováclavské návrší v proměnách staletí. Umístěna bude v podkroví Arcidiecézního muzea, které se ve zrekonstruované podobě otevře veřejnosti vůbec poprvé. Nabídne mimo jiné virtuální vizualizace prostoru svatováclavského návrší v průběhu věků. Biskupský Zdíkův palác bude nově přístupný v rozšířeném návštěvnickém okruhu. 

Arcidiecézní muzeum Olomouc myslí také na edukaci studentů – v nové expozici bude třeba i komiks od Martina Šinkovského a Petra Nováka, v němž se hlavní hrdina stane cestovatelem v čase a na svatováclavském návrší se propadne proti proudu času až do pravěku.

Původní expozice Ke slávě a chvále dostane rovněž nový kabát, takže i návštěvníci, kteří znali Arcidiecézní muzeum Olomouc před jeho uzavřením v lednu 2020, budou příjemně překvapeni.

Více o akcích v Arcidiecézním muzeu Olomouc zde.

Poslouchejte také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.