Po stopách poutníků

Po stopách poutníků

Pořad v souvislostech


Po stopách poutníků – výzva z FN Olomouc
Budeme vysílat

Kouření škodí zdraví
Radioreport
Radioreport
Vysílali jsme


Po stopách poutníků – výzva z FN Olomouc

Kouření škodí zdraví

Akce cihla
Audioarchiv
7. května 2023 Radioreport Autor: Radka Rozkovcová

– to je již třetí výzva Fakultní nemocnice Olomouc, konkrétně Kliniky tělovýchovného lékařství a kardiovaskulární rehabilitace, jejíž přednostka prof. MUDr. Eliška Sovová je hostem Radky Rozkovcové. Udělejte něco pro své zdraví, poznejte nová místa v blízkém i dalekém okolí a zúčastněte se soutěže Po stopách poutníků!

Projekt navazuje na předchozí dva úspěšné ročníky, kdy účastníci výzvy putovali nejprve ke studánkám a pak na rozhledny. V podmínkách soutěže je udělat si procházku či výlet na vybrané poutní místo – nebo to může být třeba i jen malá kaplička či jiná sakrální památka – pořídit tam fotografii (nejlépe selfíčko, ale není nutností) a sdílet ve FB skupině Po stopách poutníků. Tam se také dozvíte podrobná pravidla. Hlavní cenou je víkendový wellness pobyt v Lázních Slatinice na Olomoucku.

Proč je pohyb tak důležitý? Jaká zdravotní rizika hrozí lidem se sedavým zaměstnáním? Kolik kroků denně má člověk ujít? Je lepší chodit nebo běhat?

Jaký je pro prof. Elišku Sovovou rozdíl mezi procházkou a poutí? Čeho si všímá na cestách přírodou? Jaký sport má ráda? A jakou pohybovou aktivitu doporučuje lidem zralejšího věku? 

Premiéra: v pondělí 8. května 2023 ve 20.15.

Poslouchejte také na SpotifyGoogle Podcasts nebo iTunes.