Svatí a požehnání – návštěva v chráněné dílně

Svatí a požehnání – návštěva v chráněné dílně
27. července 2020 Studio Brno Autor: Jaroslava Otradovcová

Místo klidu, vstřícného režimu a soustředěné práce, při které vznikají předměty převážně s duchovní tématikou. To nabízí sociální družstvo Česvel v brněnské Jílkově ulici, kde našlo zaměstnání na dvě desítky lidí s různým zdravotním postižením. 

Jejich výrobky lze vidět třeba na stánkách při duchovních akcích, např.  na Katolické charistmatické konferenci nebo i v turistických centrech. Záznam z návštěvy této organizace nabízíme v premiéře brněnského studia v pondělí 27. července 2020 v 20 hodin a 15 minut.

„Od A do Z děláme echt ruční výrobu. Záleží nám na tom, abychom pracovali s lokálními přírodními produkty. Jde o papír, dřevo, malbu,“ přibližuje princip práce jednatel Česlav Škvařil, který organizaci založil, poté co původní projekt pod hlavičkou Podanných rukou skončil. V současnosti klienti dílny vyrábějí převážně na zakázku. „Momentálně je poptávka po sv. Bibianě. Jinak asi největší úspěch slaví tabulky s požehnáními, citáty, svatými, také betlém a exponenciálně roste zájem o magnetky s památkami nebo jinými turistickými objekty. Velmi si vážíme spolupráce jak s obchody s devocionáliemi tak informačními centry, městem Brnem i slovenskou vládou,“ vypočítává vedoucí Česlav Škvařil úspěchy z produkce této terapeutické činnosti.

Zajímá vás, jak vzniká taková magnetka? Kdo ji tvoří? Jak práci ovlivnila současná koronavirová situace? Nalaďte si Radio Proglas nebo pořad poslechněte z audioarchivu. Pěkný poslech!

 

NyníKomorní hudba
Skladba: Serenada G dur, opus 141a (1915) - Larghetto; Autor: Reger Max; Sóla: Szederkenyi Nandor, Riehle Marianne - housle,  Radič Milan - viola
02:00Z archivu slovesných...
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony