O projektu Live4G s Jiřím Dyčkou a Janem Pavlíčkem

O projektu Live4G s Jiřím Dyčkou a Janem Pavlíčkem

Pořad v souvislostech


Live4G
Budeme vysílat

Svatý Václav včera a dnes
Svatý Václav včera a dnes
Nejekologičtější sekačka na trávu
Vysílali jsme


Svatý Václav včera a dnes

Ohlédnutí za návštěvou papeže Františka na Slovensku

Naďa Konvalinková
Audioarchiv
6. dubna 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Petr Najman

Co se skrývá za názvem Live4G? Jak se daří přinášet radostnou zprávu o Ježíši na sociálních sítích? Koho se snaží autoři oslovit? Na tyto otázky odpovídali otcové projektu jáhen Jiří Dyčka a P. Jan Pavlíček.

„Live4G znamená Live for God, to je Živě pro Boha. Je tam víc významů, ale to hlavní je, že opravdu všechno, co chceme dělat, děláme pro Boha,“ vysvětluje Jiří Dyčka, jáhen farnosti u katedrály sv. Petra a Pavla v Brně, a pokračuje: „To 4G se s námi neslo tak nějak od počátku. Opravdu být pro Boha a zároveň je to narážka na 4G připojení k internetu.“ Dodává, že 4G je hodnota přetížení, které působí na posádku raketoplánu při startu do vesmíru.

Jiří Dyčka také uvádí důvody, proč projekt vznikl: „My jsme zažili, že Bůh je živý, a máme nutkavou potřebu to předávat dál. A nějak jsme rozpoznali, že zrovna teď, v této době, která je covidová, ale i celkově v online prostoru, právě v online prostoru chybí jméno Ježíš.“

„Náš původní plán byl také jezdit každý měsíc do nějaké farnosti, tam se společně modlit, ale kvůli pandemii jsme museli zcela do online prostoru. Začali jsme dělat chvály online a začali jsme se modlit. A potom to na sebe začalo navazovat. Přišel Jirka se svými videi a vznikla myšlenka internetové křesťanské televize. Teď jsme ve stádiu, kdy jsme to rozjeli a uvidíme, jak to bude pokračovat dál,“ popisuje P. Jan Pavlíček.

Naši hosté dodávají, že jim nejde pouze o vlastní tvorbu videí, ale spíše o vytvoření platformy, která bude spojovat lidi s různými dovednostmi, aby pracovali na společném cíli. Příkladem takovéto spolupráce je série videí Hřešíme s Kubou, kdy se podařilo spojit člověka a jeho námět s týmem zajišťujícím technickou stránku natáčení. I z tohoto důvodu dokonce na Pellicově ulici v Brně vzniklo vybavené studio, které mohou zájemci o zapojení do projektu Live4G využívat.

Celý rozhovor s jáhnem Jiřím Dyčkou a P. Janem Pavlíčkem poslouchejte v audioarchivu.

foto: archiv hostů, zveřejněno se souhlasem