Setkání s Danou Morávkovou a Petrem Maláskem

Setkání s Danou Morávkovou a Petrem Maláskem

Pořad v souvislostech


Setkání s Danou Morávkovou a Petrem Maláskem
Budeme vysílat

Důl Michal
Důl Michal
Nadace manželů Vlčkových
Vysílali jsme


S Jiřím Kylarem a Martinou Vintrovou

S Jiřím Kylarem a Martinou Vintrovou

Na pomezí astronomie a víry
Audioarchiv
11. června 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Veronika Fráňová

Ona vystudovala herectví a poté i choreografii a dnes je oblíbenou herečkou. On je uznávaný skladatel a klavírista, který doprovázel mimo jiné Hanu Hegerovou, či Martu Kubišovou. Manželský pár tvoří 25 let. Pozvání do Dopoledne s Proglasem přijali Dana Morávková a Petr Malásek. Čím se navzájem inspirují a co je oba spojuje? Ptala se Marcela Kopecká.

Jak vzpomínají na své první setkání? "Viděli jsme se na koncertě, kde Petr doprovázel paní Hegerovou, a za ten celý večer jsme si řekli jenom 'dobrý večer' a 'nashledanou', ale nikdo nás vlastně poprvé nepředstavil," vzpomíná Dana Morávková. "Mně moji budoucí ženu ani nemusel nikdo představovat, v té době totiž začínala vysílat jedna soukromá televize, kde byl pořad Snídaně, a ti modeřátori byli velice populární a ona byla jedna z nich. Takže byť jsem nebyl úplně v té době člověk, který by ráno vstával a na tu Snídani koukal, občas to člověku neuniklo, takže já jsem samozřejmě Danu znal. A když jsem ji poprvé viděl naživo na tom zmíněném koncertě, což bylo u Olomouce na takovém krásném místě, tak jsem si říkal, tak takto nějak bych představoval ženu, kterou si jednou vezmu," popisuje Petr Malásek. "A ono to dopadlo," dodává s úsměvem.

Letos oslaví 25. výročí od svatby. "Brali jsme se na Vyšehradě. Je to pro nás takové symbolické místo," říká Petr Malásek. "Je to opravdu velmi hezké, když potkáte puzzle, a to puzzle s vámi může a mělo by prožívat i ty krásné věci, i smutné věci a i ty vážné věci. Je vždycky hezké to s někým sdílet, ta radost je dvojnásobná, i trojnásobná, a i ten problém a smutné věci se naopak zmenší, když je máte s kým sdílet," ohlíží se za jejich vztahem Dana Morávková.

Jak vzpomínají na svá studia na uměleckých školách? Jak ovlivnila Petra Maláska v životě i ve tvorbě spolupráce se zpěvačkami Hanou Hegerovou a Martou Kubišovou? Pozná ve filmech svou vlastní tvorbu nebo tvorbu ostatních členů jeho hudebnické rodiny? Proč je podle Petra Maláska hudba a zvuk ve filmu nejlevnější emoce? A jaký vztah má k filmové hudbě Dana Morávková?

Celý rozhovor si poslechněte kdykoliv v našem audioarchivu.

foto: Petr Malásek

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Recança (2019); Interpret: Sare Magalí - zpěv, Gris Sebastia - kytary; Album: Sare Magalí, Gris Sebastia: A Boy And A Girl
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony