Na dřeň s tanečnicí Pavlínou: Co bych si vzkázala? Nezapomeň, že míň je víc

Na dřeň s tanečnicí Pavlínou: Co bych si vzkázala? Nezapomeň, že míň je víc

Pořad v souvislostech


S Pavlínou Korcovou
Audioarchiv
18. listopadu 2020 Na dřeň Autor: Anežka Wiewiorková

Výbušná nespoutanost a svoboda, které jsou nakažlivé tak, že se do nich člověk dokáže zamilovat po první protančené písni. Radost sdílená na tanečním parketu. Možná už jste taky zažili swing a možná vám taky učaroval. Nebo jste si ťukali na čelo, co na tom lidi vidí. Ať už patříte tam či onam, tenhle rozhovor je pro vás všechny.

Před sedmi lety se skupina kamarádů a bláznů do swingu rozhodla založit SwingWings, taneční školu, kolem které vznikla poměrně velká komunita. Dalo by se říct, že Pavlína Korcová je její duší, těžko postradatelným člověkem. Rozhovor s ní je nejen o tanci, ale také o hlubokém ponoření do nitra, o naslouchání hudbě, o komunikaci. O tom, jaké to je, být ženou ve vedoucí pozici, a zároveň manželkou a matkou.  O tom, že do tance můžete dát všechno.

pavlina_korcova_02

„Vždycky, když jdu tančit nějakou připravenou choreografii, tak mám na začátku, nechci říct meditaci,  spíš krátké uvědomění si, s jakými emocemi na ten parket jdu, co chci předat, co všechno si s sebou nesu. Pro mě osobně je to obraz ženy, která má občas pocit, že toho nese na ramenou hodně, ale snaží se to brát s grácií. Snažím se dát do toho osobnost,“ popisuje Pavlína co se děje předtím, než vstoupí na taneční parket při vystoupení nebo při soutěži, jakou je například European Swing Dance Championship. Z té si mimochodem v roce 2015 s tanečním partnerem Peterem přivezli zlato v kategorii Open Showcase, přestože kvůli zranění museli vynechat všechny akrobatické prvky.

Jakto, že jí na pohárech ze soutěží vlastně tolik nezáleží? Proč odmítla nabídku učit na tour v Mexiku a postupovat po kariérním žebříčku mezinárodní lektorky? A jaké jsou vlastně kořeny swingu – je to jen veselý tanec, nebo v něm lze nalézt netušenou hloubku?pavlina_a_damian

„Co bych si vzkázala? Nezapomeň, že míň je víc. Asi bych to ráda věděla už ve dvaceti,“ říká Pavlína v rozhovoru, který uslyšíte ve čtvrtek 19. listopadu od 16.00. Pustit si jej můžete kdykoli v podcastových aplikacích Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts nebo Soundtier.DMS Na dřeňFoto: David Poul