Matěj Lejsal: Úskalí stáří? Stále o něm neumíme mluvit

Matěj Lejsal: Úskalí stáří? Stále o něm neumíme mluvit

Pořad v souvislostech


Sue Ryder
Audioarchiv
9. prosince 2021 Dopoledne s Proglasem Autor: Veronika Fráňová

"Jsme tu pro seniory a jejich rodiny. Dokážeme poradit a pomoci ve chvílích, kdy stáří začíná přinášet starosti. Usilujeme o to, aby v České republice mohl každý důstojně zestárnout", říkají lidé ze Sue Ryder. Jak se jim daří takto velké poslání naplňovat? O tom jsme mluvili s ředitelem organizace Matějem Lejsalem a vedoucí komunikace Denisou Ratajovou.

Sue Ryder je nezisková organizace, která působí v Česku od roku 1998. Tým Sue Ryder tvoří odborníci na stáří z mnoha profesí. Ctí jedinečnost každého člověka, pracují s životními příběhy klientů, respektují jejich zvyklosti i rozhodnutí, věnují jim láskyplnou péči, zájem, čas a nabízejí opravdu komplexní pomoc. V čem je jejich práce jiná od dalších služeb poskytovaných seniorům jinými organizacemi? Jaká specifika má péče o seniory? Co je její nezbytnou součástí?

 

Neztratit se ve stáří, to je projekt, který Sue Ryder provozuje. Co přesně nabízí? Jaká jsou největší úskalí stáří, které na lidi číhají? Kdy a jak se připravovat na vlastní stáří? A o jakých tématech se v souvislosti se stářím nemáme bát mluvit, přemýšlet?

Více informací o organizaci a možné podpoře její činnosti naleznete na www.darekprosueryder.cz

Celý pořad poslouchejte v audioarchivu.

ratajová_denisa_lejsal_matěj