Na dřeň s Martinem Veselovským: Abych se sám před sebou nemusel stydět

Na dřeň s Martinem Veselovským: Abych se sám před sebou nemusel stydět.

Pořad v souvislostech


S novinářem Martinem Veselovským
Budeme vysílat

S gynekoložkou Annou Jouzovou
S Radkou Vernerovou
O sexuálním násilí
Vysílali jsme


S gynekoložkou Annou Jouzovou

S Františkem o životě ve vězení

S Františkem o životě ve vězení
Audioarchiv
27. listopadu 2019 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

S novinářem a spoluzakladatelem DVTV Martinem Veselovským o tom, jestli někdy umí vypnout, jaké nejlepší rozhodnutí v životě udělal, jestli mu jeho práce dává vždycky smysl a taky třeba o tom, na co myslí, když se na sebe dívá do zrcadla.

Martin Veselovský je známý pro svou nečitelnou tvář při rozhovorech i uměníMartin Veselovský s autorkou. nekompromisně klást nepříjemné otázky.  „Ano, někdy se hosté při rozhovoru cítí nepříjemně,“ popisuje Martin atmosféru při některých konfrontačních debatách a dodává: „Samozřejmě mě nebaví to, že se tak někdo cítí, ale že je to svého druhu souboj,“ vysvětluje: „Když host použije všechny zbraně, které má, aby mi to znesnadnil, tak já zase použiji všechny zbraně, které mám já, abych to znesnadnil jemu. Člověk ale musí rozpoznat ten moment, kdy už by se ten člověk uzavřel a neřekl mu nic,“ popisuje Martin alchymii dobrého konfrontačního rozhovoru. Z čeho bývá při práci nejvíce nervózní? A proč vlastně nechce být učitelem a svoje zkušenosti předávat dál?

I když Martin Veselovský říká, že jeho úkolem je se ptát, a ne mluvit, hovoří nejen o své  práci, ale také o svých nejdůležitějších životních rozhodnutích, svém dospívání a třeba i tom, jestli má podle něj jeho práce smysl. "Postupem času a postupem věku považuji za čím dál důležitější, abych se sám před sebou nemusel stydět. Mám to od mých rodičů a velký podíl na tom má také moje žena. To je něco, co mi ve 20 letech nedocházelo," říká Martin.

Na dřeň s Martinem Veselovským naladíte na Proglasu ve čtvrtek 28. listopadu v 16 hodin. Můžete jej také odebírat jako podcast na Spotify, Apple Podcasts nebo Soundtier

Líbí se vám rozhovor v pořadu Na dřeň? Podpořit nás můžete zde

Proč a jak používat podcasty si můžete přečíst zde

NyníKomorní hudba
Skladba: Duetto číslo 1 pro housle a fagot - Largo; Autor: Paganini Nicolo; Sóla: Eret Pavel - housle, Leblois Franck - fagot
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.