Na dřeň s redaktory: Spadla jsem a klepala se. Prostě jsem věděla, že je to On.

Na dřeň s redaktory: Spadla jsem a klepala se. Prostě jsem věděla, že je to On.

Pořad v souvislostech


S autory podcastu o duchovních zážitcích
Budeme vysílat

S gynekoložkou Annou Jouzovou
S Radkou Vernerovou
O sexuálním násilí
Vysílali jsme


S gynekoložkou Annou Jouzovou

S Františkem o životě ve vězení

S Františkem o životě ve vězení
Audioarchiv
9. dubna 2020 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

„Chtěla bych udělat díl o našich transcendentálních zážitcích.“ Takhle nešikovně jsem svým kolegům v podcastu Na dřeň předestřela svůj nápad udělat díl o našich duchovních zážitcích a věcech mezi "nebem a zemí".

 

Chvíli trvalo, než jsem jim to vysvětlila pořádně a přesvědčila je, ale nakonec všichni souhlasili. Vznikl tak velmi osobní, otevřený, ale také velmi uvolněný díl o duchovním životě redaktorů podcastu.

Pět lidí, pět různých osobností, charakterů, pět různých prožívání a životních zkušeností. Každý redaktor podcastu je jiný, všichni mají ale společné jedno – jako tvůrce života uznávají Boha, ve kterého uvěřili. Co je k tomu vedlo? Jak si mohou být tak jisti? Stalo se jim v životě něco, po čemž už nemohli jinak, než museli – tak jako britský spisovatel C. S. Lewis – i třeba trochu neochotně uznat, že Bůh opravdu je?

„Najednou jsem prostě spadla na zem, ani jsem nevěděla jak, a nic okolo jsem nevnímala. Ležela jsem tam hrozně dlouho a klepala jsem se. Probudila jsem se, když byl už stan úplně prázdnej … a cítila jsem se prostě hrozně hezky. Všechno zlý ze mě opadlo a prostě jsem cítila nějakej Boží dotek. Bylo to prostě úplně jasný, že je to On,“ popisuje Hanka Strašákové svou zkušenost z britského Walsinghamu. „Máma mi často říká, jestli tam zase někdy nechci jet,“ směje se Hanka: „Že jsem se potom vrátila jako úplně jinej a lepší člověk.“

Tým autorů Na dřeň. Foceno před začátkem karantény.Takto silný a emotivní zážitek ale nemusí zažít každý. K někomu Bůh promlouvá skrze sny nebo třeba za pomoci ostatních lidí. Jaké otázky ohledně víry redaktoři podcastu často řeší?

Poslechněte si tak trochu jiný díl podcastu Na dřeň ve čtvrtek 9. dubna 2020 v 16 hodin na vlnách Proglasu nebo potom kdykoliv v podcastových aplikacích (Spotify,Google Podcasts,Apple Podcasts nebo Soundtier).

Líbí se vám rozhovor v pořadu Na dřeň? Podpořit nás můžete zde