Etika manželství a rodiny

Vzdělávací cyklus se zabývá etickými otázkami souvisejícími s manželstvím a rodinou, a to z pohledu křesťanské etiky. Cyklem provází doc. Jindřich Šrajer, salesián Dona Bosca, který etiku přednáší na Teologické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích.

Etika manželství a rodiny IX. díl

Etika manželství a rodiny IX. díl

10. června 2010, 14:08

Tématem deváté části vzdělávacího cyklu Etika manželství a rodiny budou mezigenerační konflikty, a to především ve vztahu mezi rodiči a prarodiči. Pohled křesťanské etiky nám přiblíží docent Jindřich Šrajer, salesián Dona Bosca, který etiku přednáší na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. Rozhovor s ním zachytíte v pondělí 14. června 2010 v 16.00 anebo v nedělní repríze 20. června v 10.30.  

Etika manželství a rodiny VIII. díl

Etika manželství a rodiny VIII. díl

3. června 2010, 15:23

V osmé části vzdělávacího cyklu Etika manželství a rodiny se budeme věnovat tématu vztahů mezi rodiči a dětmi a s ním související otázce výchovy. Docent Jindřich Šrajer, salesián Dona Bosca, který etiku přednáší na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, nám pomůže pochopit, co je důležité, aby rodinné vztahy skutečně přispívaly ke zdařilému životu. Pořad naladíte v pondělí 7. června 2010 v 16.00, reprízu uvedeme v neděli 13. června 2010 v 10.30.

Etika manželství a rodiny VII. díl

Etika manželství a rodiny VII. díl

27. května 2010, 14:47

V pondělí 31. června v 16.00 uvedeme sedmou část vzdělávacího cyklu Etika manželství a rodiny.  Spolu s docentem Jindřichem Šrajerem, který přednáší etiku na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, pohovoříme o šancích a rizicích manželského života a o nezbytnosti důvěry mezi manžely. Osvětlíme také podstatu manželství jako svátosti. Reprízu zachytíte v neděli 6. června v 10.30. 

Etika manželství a rodiny, VI. díl

Etika manželství a rodiny, VI. díl

20. května 2010, 14:19

Vzdělávací cyklus Etika manželství a rodiny pokračuje šestou částí v pondělí 24. května v 16.00. Její reprízu naladíte v neděli 30. 5. v 10.30. Docent Jindřich Šrajer, salesián Dona Bosca, který etiku přednáší na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, nás provede krajinou předmanželských vztahů a obdobím známosti. Z pohledu svého oboru, který těsně souvisí se životem každého z nás, nabídne odpovědi na související otázky.

Etika manželství a rodiny - IV. díl

Etika manželství a rodiny - IV. díl

7. května 2010, 16:48

V pondělí 10. 5. v 16.00 hodin naladíte IV. část vzdělávacího cyklu Etika manželství a rodiny. Cyklem nás provází přední odborník na dané téma, doc. Jindřich Šrajer, SDB. Tentokrát se zaměříme na vztah mezi manželi z pohledu křesťanské tradice. Uvidíme, jak si s touto otázkou poradil například slavný teolog svatý Augustin, v čem lze jeho stanoviska dosud pokládat za inspirativní, a v čem jsou naopak překonaná.

Etika manželství a rodiny III. díl

Etika manželství a rodiny III. díl

30. dubna 2010, 11:15

Ve třetí části nového vzdělávacího cyklu, kterou zachytíte v pondělí 3. 5. od 16.00 hodin, se společně s docentem Jindřichem Šrajerem budeme opět zabývat křesťanským pohledem na život v manželství a v rodině. V předešlé části jsme vycházeli ze starozákonního pojetí dané skutečnosti. Tentokrát se zaměříme na poselství Nového Zákona. Uvidíme, že ve světle novozákonní zvěsti už manželské soužití není chápáno jako jediná životní alternativa a je svým způsobem relativizováno. Podobně je relativizována také plodnost. Tím však není nijak umenšena jejich hodnota. Dále si položíme otázku, jak se k manželství stavěl Ježíš.   

Uvádíme nový vzdělávací cyklus Etika manželství a rodiny

Uvádíme nový vzdělávací cyklus Etika manželství a rodiny

23. dubna 2010, 17:09

V rámci nového vzdělávacího cyklu Radia Proglas se budeme zabývat etickými otázkami souvisejícími s manželstvím a rodinou, a to z pohledu křesťanské etiky. Cyklem nás provede doc. Jindřich Šrajer, salesián Dona Bosca, který etiku přednáší na Teologické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. Naladíte každé pondělí v 16.00 hod., opakujeme vždy následující neděli v 10.30 hod.