U: Vrahovice

U: Vrahovice

Přibližně dvanáct let ve Vrahovicích působí spolek mladých mužů a žen. Za tu dobu už dokázal poměrně významně ovlivnit vzhled této obce.

Uprostřed stojí Tomáš Peka a po jeho levici Martin Hájek.Vše to začalo nápadem vydat pohlednici. Proto v roce 2002 Tomáš Peka a Martin Hájek založili Spolek za staré Vrahovice. Jenže tito, tehdy ještě teenageři, na to neměli peníze. A tak začali uklízet okolní meze a stráně, kde se vedle plastů válely metráky kovů. Za ty po čase utržili několik tisíc a pohlednice byla na světě!

Po prvním úspěchu dostali členové chuť podniknout něco dalšího. Ta už je nikdy neopustila. Začali sbírat staré fotografie Vrahovic a pořádat výstavy. Sami fotí, vědomi toho, že jejich fotografie jednou budou taky historické. A díky změnám času za takové už některé můžeme považovat. Vedle fotek sbírají i "vrahovické historky". V zimě navštěvují pamětníky a zaznamenávají místní příběhy. Už jen ve Spolku ví, proč je vrahovické koupaliště dlouhé 49,5m, když norma je přece 50m. Vy se to dozvíte v našem pořadu.

Dominantou Vrahovic jednou bude místní arboretum. Budovat ho začali pochopitelně členové Spolku za staré Vrahovice. Najdete tam asi 70 stromů a keřů z celého světa. Už nyní je volně přístupné. Brzy se dočkáme i označení jednotlivých stromů. Letos tam vrahovičtí "spolkaři" nainstalují i lavičky a vyhlídku.

Není toho málo, a to Spolek za staré Vrahovice s mladou členskou základnou vlastně teprve začíná. Než se vydáte do Vrahovic na výlet osobně, zveme vás na audioprohlídku, kterou vysíláme v úterý 1. dubna 2014 ve 22.00 hodin a v pondělí 7. dubna 2014 v 9.30.

 

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony