Volnočasové centrum mládeže Korytná

Volnočasové centrum mládeže Korytná

Pořad v souvislostech


Volnočasové centrum mládeže Korytná
Audioarchiv
13. července 2022 Studio Olomouc Autor: Radka Rozkovcová

Lukáš Petrucha a P. Radim Kuchař ze Stojanova gymnázia Velehrad dají ve čtvrtek 14. července 2022 ve 20.15 nahlédnout do projektu volnočasového centra mládeže, které v příštím školním roce vznikne rekonstrukcí a přebudováním fary v obci Korytná na Uherskohradišťsku. 

Centrum budou využívat zejména studenti velehradského církevního gymnázia pro víkendová soustředění a prázdninové tábory, ale k dispozici by mělo být i zájemcům z řad veřejnosti.

vyklízení fary v Korytné a příprava na rekonstrukciRozhovor bude ovšem nejen o projektu Koryčná, ale též o dnešních mladých věřících lidech. Neztratí se dnešní věřící středoškolák v převážně sekulární společnosti? Otázka pro školního kaplana P. Radima Kuchaře: "Pokud najde nějaké společenství nejlépe vrstevníků, podobně smýšlejících, tak má velkou šanci 'přežít'. Mladý člověk dnes, aby vytrval v hodnotách, které mu vštípila rodina, potřebuje mít společenství, to se opravdu ukazuje."

Koordinátor Střediska volného času Stojanova gymnázia Velehrad a také projektu Korytná Lukáš Petrucha popisuje, jak tráví jejich studenti volný čas: "Každoročně nabízíme pro naše studenty přibližně třicet kroužků. Když jsem před šesti lety nastoupil, rozjeli jsme zároveň tým animátorů, začali jsme nabízet letní tábory a víkendovky pro děti z okolí. Viděl jsem ve studentech velký potenciál. Přicházeli za mnou a ptali se, jak se mohou zapojit."

fara v Korytné – budoucí Volnočasové centrum mládeže Proč se přímo na faře vybuduje kaple, když farní kostel je přes ulici? Jak bude Stojanovo gymnázium Velehrad spolupracovat s farností v Korytné? Bude možné si opravenou faru v budoucnu rezervovat pro krátkodobé ubytování?

Odpovědi na tyto a další otázky v rozhovoru, který připravila a moderuje Radka Rozkovcová.