Debata redaktorů Na dřeň: Církev je skvělá. Jen to společnosti neumíme ukázat

Debata redaktorů Na dřeň: Církev je skvělá. Jen to společnosti neumíme ukázat

Pořad v souvislostech


O víře s redaktory podcastu
Budeme vysílat

S Radkem a Helenou Habáňovými
Na dřeň
Vysílali jsme


S Jaroslavem Pokorným

S Ladislavou Blažkovou

S Kamilou Zlatuškovou
Audioarchiv
1. dubna 2021 Na dřeň Autor: Ondřej Havlíček

Šest redaktorů Na dřeň ve speciálním velikonočním dílu tohoto pořadu rozebírá svoji víru žitou v katolické církvi. O radostech, rozpacích i možnostech života spojeného s jedním z největších světových společenství vypráví s lehkostí a vtipem, nebojí se přitom sami zacházet, jak obvykle žádají od svých hostů, až na dřeň.

„Církev pro mě není ukazatelem toho, v co věřím a jaké chci vyznávat hodnoty, protože ne se vším v církvi souhlasím. Ale myslím, že zázemí a pevnou víru mám právě proto, že jsem v církvi vyrůstala. Takže církev je pro mě opravdu společenství, ne instituce,“ říká Hana Strašáková.

To vedoucí týmu redaktorů pořadu Na dřeň Alžběta Havlová církev vnímá spíš jako studnu moudrosti a pravidel: „Více než o společenství je pro mě církev o věcech mezi nebem a zemí, které člověk může uplatnit, aby mu to prospělo. Máme svaté, ke kterým se můžeme modlit, máme růženec, přímluvné modlitby, svátosti. To je úžasné.“

Musí redaktoři ve společnosti obhajovat, že patří ke katolické církvi? Jaký mají vztah ke svátostem a dalším církevním specifikům? A proč si do životopisu nepíšou, že jsou katolíci?

Poslouchejte speciální velikonoční díl pořadu Na dřeň ve čtvrtek v 16:00 na Proglasu nebo kdykoliv v podcastových aplikacích.

NyníTóny ze scény
Skladba: Čarostřelec - třetí dějství - Nur du kannst dieses Rätsel lösen; Autor: Weber Carl Maria von; Dirigent: Kubelík Rafael; Sóla: Brendel Wolfgang, Grumbach Raimund, Behrens Hildegard, Donath Helen, Meven Peter, Kollo René, Sapell Hermann, Moll Kurt, Boysen Rolf, Nicolai Theodor - zpěv; Soubor: Orchestr a sbor bavorského rozhlasu
22:30Živý růženec (slavný)
23:10Písničky k usínání
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Kolem se toč

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony