Na dřeň a přímluvná modlitba: Cítila jsem, jak něco odchází. A obrovskou úlevu

Na dřeň a přímluvná modlitba: Cítila jsem, jak něco odchází. A obrovskou úlevu

Pořad v souvislostech


Zkušenosti lidí s přímluvnou modlitbou
Audioarchiv
29. dubna 2021 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Kateřina a Daniel - dva mladí lidé, dva různé příběhy. Pojí je ale zkušenost s přímluvnou modlitbou. Pomoc se rozhodli vyhledat ve chvíli, kdy nevěděli, jak si s určitým problémem poradit. Dan díky modlitbě znovu prožil momenty z dětství, ve kterých se cítil osamělý a nejistý, a vrátilo mu to chybějící sebevědomí. Katka zase pochopila, že díky složitému vztahu s otcem opakovaně vyhledává ty nesprávné muže. 

„Když nejsi schopná ve třiceti navázat normální vztah s chlapama a troskotá to pořád na tom stejným, tak už si říkáš, co je špatně,“ popisuje Katka důvod, proč se rozhodla i přes počáteční nechuť Míšu, která přímluvnou modlitbu dělá, navštívit. „Cestou tam jsem si v hlavě říkala, že mám přece právo žít život, jakej chci. A přitom jsem niterně věděla, že to prostě takhle dál nejde,“ říká Katka. Potom ale bylo vše jinak, než si myslela: „Sama sebe jsem pak přistihla, jak brečím, zalykám se a vyprávím úplně dvěma cizím lidem svůj příběh.“ Co konkrétně se v jejím životě změnilo? I o tom mluví v otevřeném rozhovoru.

Daniel měl zkušenost jinou. Na přímluvnou modlitbu přicházel s tím, že jej trápil pocit nedůvěry a nízkého sebevědomí. Společně s Michaelou potom odkryli, že za současnými problémy vězí jeho traumatické zážitky z dětství. Tyto momenty znovu otevřeli a pozvali do nich Boha. „Nechápu, jak je to možný, ale je to tak – že ten Bůh se vrátí do doby, kdy nám bylo deset let, něco se změní a má to dopad na naši současnost,“ popisuje Daniel: „Bylo to opravdu zajímavý. Já na tu modlitbu šel s tím, že se za mě pomodlí a to je všechno. A najednou jsem tam prožíval tady tyhle obrovský pocity radosti. A na druhou stranu, když jsem se zříkal toho zlýho, tak naopak jsem cítil velkou tíhu, jak kdybych měl pytel písku na zádech. Nebo se mi i špatně dýchalo a bolela mě hlava.“

Silné příběhy Kateřiny a Daniela poslouchejte ve čtvrtek 29. dubna v 16 hodin nebo poté kdykoli v podcastových aplikacích.

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

DMS Na dřeň