Má za sebou bohaté životní zkušenosti jako pedagog, publicista a skaut. Za úspěchy ale mnohdy stojí i prohry. Za tu největší považuje Jiří Zajíc nepovedené manželství, které skončilo po pětadvaceti letech. V tu dobu již měli spolu s manželkou tři děti.
„Pochopil jsem, že primární zavinění, byť morálně neúmyslné, bylo na mé straně,“ svěřuje se Jiří Zajíc se svým pohledem. „Myslím si, že takovou pitomost udělá málokdo...skutečný partnerský vztah vyžaduje, aby mezi lidmi byla souhra nejen v oblasti názorů, ale aby tam fungovaly určité podvědomé, ale strašně důležité prvky. To já jsem tehdy zásadně podceňoval,“ dodává Zajíc o počátcích svého manželství.
Jaký je jeho pohled na tuto životní etapu? A jak ji s odstupem času hodnotí? První díl podcastové série Na dřeň Rodina bez filtru o rozvodu poslouchejte ve čtvrtek 4. listopadu v 16 hodin a poté kdykoliv v podcastových aplikacích.
František byl ve vězení dvakrát. Poprvé za mřížemi strávil 8 let, podruhé bezmála 10. Tato doba navždy poznamenala nejen jeho vlastní život, ale i životy jeho nejbližších. Sám říká, že padl na samé dno. Dnes má spokojenou rodinu, práci, která ho baví, a uvažuje o studiu teologie. Rozhovor o naleznutí Boha na místě, kde by ho málokdo čekal, o nejtěžších životních mometech a pádech, ale i o odpuštění a nových začátcích.
Rosângela De Oliviera Salazar pochází z Brazílie a žije zasvěceným životem v celosvětovém ekumenicky otevřeném hnutí Fokoláre. Momentálně působí v Praze, kde se také mimo jiné stará o mládež.
Jakub Malý a Karel Müller. Dva evangeličtí faráři, kteří začali natáčet videa pro mládež ve farnosti. Teď jsou z nich faráři-youtubeři, kteří jsou se svým kanálem Pastoral Brothers skloňováni v médiích a ocitají se v různých žebříčcích významných osobností Česka. Ve videích a na sociálních sítích působí kvůli evangelizaci, ale i kvůli tomu, aby vyvraceli předsudky o církvi a přibližovali Bibli běžnému životu. Kromě těchto témat jsme v rozhovoru probírali také rozdíly mezi evangelíky a katolíky, o vztazích a o tom, jestli by se církev měla přizpůsobovat stylu života současné doby.
V 11 letech se Ivetě a její kamarádce zjevila na slovenské hoře Zvir Panna Maria. Zjevení se opakovalo každý měsíc pět let – do roku 1995. Od té doby už život Ivety Hudákové nikdy nebyl stejný. O tom, co tato zkušenost a hlavně tlak veřejnosti v jejím životě změnil, ale hlavně o tom, co ji setkání s Marií naučilo, si s Ivetou Hudákovou povídá Alžběta Havlová.
Vědu a rozum vždycky považoval za důležité. Mladý informatik ale po jednom neobvyklém zážitku musel uznat, že Bůh je. O zjevení, o strachu, který při něm pocítil, ale i o důsledcích, které na Filipa Pražáka celá zkušenost měla, je tento nový díl pořadu Na dřeň.
S vystudovaným jaderným fyzikem, bývalým katolickým knězem a současným kazatelem Církve bratrské v Českém Těšíně o jeho životních zvratech, rozdílech a spojitostech mezi křesťanskými církvemi i o tom, zda má smysl směřovat k jejich sjednocení.
Může si člověk připadat krásný a přitažlivý, i když jeho tělo vypadá od narození jinak než těla ostatních? A jak být v pohodě s tím, když člověk po třicítce ještě nemá životního partnera - a protože je na vozíku, znamená to, že zatím musí být závislý na pomoci rodičů nebo asistentů? Ladislava Blažková, mluvčí Ligy vozíčkářů, je na vozíku kvůli dětské mozkové obrně. Osobní rozhovor o životě ženy na vozíku s ní vede Alžběta Havlová.