Křesťanská anafora – Střed a vrchol slavení eucharistie

V šestidílném vzdělávacím cyklu, jehož autorem je prof. František Kunetka, otevíráme liturgické téma: křesťanskou anaforu. Známější vám možná je termín eucharistická modlitba. Zaměříme se na kořeny této modlitby a její historickou a současnou podobu. Určující pro anaforu je mimo jiné to, že se jedná o žehnací modlitbu vycházející z židovské liturgie. Možná vás stejně jako redaktora Marka Chvátala překvapí fakt, že ono žehnání má být správně žehnáním Bohu.

Křesťanská anafora – 6. díl

Křesťanská anafora – 6. díl

4. dubna 2014, 05:00

Střed a vrchol slavení eucharistie? Na závěr našeho cyklu se zamyslíme, co znamená tento výrok o eucharistické modlitbě.

Křesťanská anafora – 5. díl

Křesťanská anafora – 5. díl

28. března 2014, 09:39

Tentokrát si uděláme s prof. Františkem Kunetkou v našem vzdělávacím cyklu malou liturgickou přehlídku rozmanitých křesťanských anafor.

Křesťanská anafora – 4. díl

Křesťanská anafora – 4. díl

21. března 2014, 05:00

Slavení eucharistie má svůj historický vývoj. Najdeme v něm prvky, které jsou neměnné a na druhou stranu prvky, které se v průběhu staletí mění a měnit budou.

Křesťanská anafora – 3. díl

Křesťanská anafora – 3. díl

14. března 2014, 05:00

Třetí pokračování vzdělávacího cyklu o křesťanské anafoře s prof. Františkem Kunetkou, Th.D. nás zavede ke kultuře židovského stolování.

Křesťanská anafora – 2. díl

Křesťanská anafora – 2. díl

7. března 2014, 05:00

Ve druhé části vzdělávacího cyklu o eucharistické modlitbě si na konkrétním příkladu 4. eucharistické modlitby v římském misálu ukážeme její formální a obsahovou strukturu.

Křesťanská anafora – 1. díl

Křesťanská anafora – 1. díl

28. února 2014, 15:40

Jako střed a vrchol slavení eucharistie označuje anaforu Kongregace pro bohoslužbu a svátosti ve Všeobecných pokynech k římskému misálu.

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony