Na dřeň s Kristýnou Dolejšovou: Měla jsem pocit, že ve mně něco čistýho umřelo

Na dřeň s Kristýnou Dolejšovou: Měla jsem pocit, že ve mně něco čistýho umřelo

Pořad v souvislostech


S Kristýnou Dolejšovou
Budeme vysílat

S gynekoložkou Annou Jouzovou
S Radkou Vernerovou
O sexuálním násilí
Vysílali jsme


S gynekoložkou Annou Jouzovou

S Františkem o životě ve vězení

S Františkem o životě ve vězení
Audioarchiv
2. září 2020 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Z jednoho článku na blogu, který Kristýna před pár lety spontánně napsala, se postupně stal projekt, který nyní sledují desetitisíce žen a dívek – Za normální holky.

 Jeho autorka píše o všem, co ženy řeší – o vzhledu, zdravém sebevědomí, o vztazích. My jsme si ale povídaly spíše o tom, jak se v průběhu života měnily Kristýniny hodnoty, ale také o prvním milování, proč jí trvalo několik let se s touto zkušeností vyrovnat, kdo a jak jí potom pomohl, a také jakou roli v tom sehrálo křesťanství.

"Někdy my ženy máme pocit, že do toho musíme jít rychle, aby se kluk nezlobil, nebo abychom nebyly divné,“ říká Kristýna a pokračuje: „Já ale věřím, že každej člověk, kterýho k sobě takhle necháš vstoupit, i emočně do svého nitra, v tobě něco zanechá,“ a otevřeně mluví o své ne příliš dobré zkušenosti z mládí. „Tvářila jsem se, že jsem v pohodě, ale až v dospělosti mi došlo, jak mě to zranilo. Měla jsem pocit, že ve mně něco umřelo,“ vykládá mladá žena, která sice sama není věřící, ale právě křesťanství v jejím životě hraje velkou roli. Povídaly jsme si o tom, co – nebo spíše kdo - ji z toho dostal, a o změnách, kterou toto setkání v jejím životě odstartovalo.

„Úplně se mi obrátila pyramida hodnot,“ říká Kristýna, ale jak později dodává, jejíZdroj: archiv Kristýny Dolejšové život je pořád jako na houpačce. Povídaly jsme si také o jejím strachu ze špatných rozhodnutí, ale i o odpovědnosti, která přišla s popularitou jejího projektu: „Je to příjemný ta popularita, ale přichází s tím zodpovědnost, kterou jsem si vlastně úplně nevybrala. A někdy mě to děsí,“ přiznává Kristýna.

Co by se teď ještě chtěla naučit, kým se stát? A jakého rozhodnutí v životě nejvíc litovala?

Upřímný rozhovor (nejen pro ženy) naladíte ve čtvrtek 3. září v 16 hodin na Proglasu (v repríze v sobotu 14:00), nebo potom kdykoliv v podcastových aplikacích (jeho necenzurovanou verzi:-).

Spotify,Google Podcasts,Apple Podcasts nebo Soundtier

Kristýna Dolejšová s redaktorkou Alžbětou Havlovou

DMS Na dřeň

NyníKomorní hudba
Skladba: Duetto číslo 1 pro housle a fagot - Rondo; Autor: Paganini Nicolo; Sóla: Eret Pavel - housle, Leblois Franck - fagot
02:00Oktáva
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.