Církev a válka: odpovídáme na dotazy posluchačů – 14. díl

Církev a válka: odpovídáme na dotazy posluchačů – 14. díl
29. června 2012 Studio Jan, Církev a válka Autor: Petr Pospíšil

S církevním historikem Martinem Weisem se naposledy setkáme nad problematikou církve a války. Host bude odpovídat na dotazy posluchačů. Poslouchejte 2. července 2012 v 16.00 hod.

V průběhu vysílání cyklu Církev a válka jste měli možnost posílat do redakce své dotazy. Zastavíme se opět u problematiky křížových výprav a přineseme podrobnější odpověď na otázku, zda z úst papeže Jana Pavla II. zazněla výslovná omluva za křížové výpravy. Při jaké příležitosti a jakými slovy konkrétně papežova omluva zazněla?

Zabýváme se také skutečností, že apoštol Pavel v listu Efezským přirovnává křesťana k vojákovi a doporučuje mu nosit Boží zbroj (srov. Ef 6, 10–16). Co z toho plyne pro život křesťana a jak těmto slovům rozumět? Dozvíte se v pořadu českobudějovického studia Jan.

Logo_jihočeská univerzitaCelý vzdělávací cyklus lze zakoupit v našem  e-shopu. Kromě odvysílaných čtrnácti pořadů se můžete těšit ještě na bonusový pořad, jenž ve vysílání nezazněl. V něm jsme se podrobněji zabývali problematikou zacházení s válečnými zajatci v době křižáckých výprav proti muslimům. Zazní svědectví kronikářů z obou znesvářených stran. Vzdělávací cyklus vznikl ve spolupráci s Teologickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.