Na dřeň o zážitcích při klinické smrti: Světelná bytost se jich ptala, jak moc v životě milovali

Na dřeň o zážitcích při klinické smrti: Světelná bytost se jich ptala, jak moc v životě milovali

Pořad v souvislostech


O klinické smrti s Margaretou Johnovou
Audioarchiv
14. ledna 2021 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Psycholožka a akademička Margareta Johnová roky zkoumala zážitky lidí, kteří se dostali na hranici života a smrti - prožili klinickou smrt. Co lidé, kteří na krátko opustí tento svět a zase se do něj vrátí, viděli? Jaký fenomén jejich zkušenosti spojuje, nezávisle na jejich věku, vyznání či povaze?

„Lidé často popisují prožitek mimo tělo. Často vnímají vizi nějakého světla poté, co putovali nějakým temným místem, tunelem. To světlo je velmi táhne, a pokud do toho světla vstoupí, popisují pocity obrovského klidu, míru a radosti,“ popisuje Margareta, která se tématu věnovala především na akademické úrovni. „Často se zde setkají s jakousi světelnou bytostí, která s nimi navázala mimoslovní komunikaci, která se jich třeba ptala, jak moc v životě milovali a jestli se chtějí vrátit zpátky.“

Jaké další prožitky lidé, se kterými Margareta spolupracovala, měli? Jak takto zkušenost lidi mění? A lze tyto zážitky vysvětlit vědecky? 

Foto ilustrační, autor: Julie Přikrylová

S akademičkou a psycholožkou si o tématu povídá redaktorka Alžběta Havlová. Rozhovor uslyšíte ve čtvrtek 14. ledna v 16:00 na Radiu Proglas a poté kdykoli v podcastových aplikacích.

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

Konkrétní příběhy dvou žen, které zážitek blízké a sdílené smrti měly, uslyšíte za 14 dní. Sledujte nás také na facebooku ainstagramu.

DMS Na dřeň