Na dřeň s Josefem Zemanem: Toho pravého si vybíráme pudově

Na dřeň s Josefem Zemanem: Toho pravého si vybíráme pudově

Pořad v souvislostech


S psychologem Josefem Zemanem o vztazích
Budeme vysílat

S Bárou Hrzánovou
Na dřeň se Stanislavem Balíkem
Na dřeň
Vysílali jsme


S Veronikou Kamenskou a projektu Nepanikař!

S Veronikou Kamenskou a projektu Nepanikař!

Zkušenosti lidí s přímluvnou modlitbou
Audioarchiv
4. března 2021 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Nevěra vždycky rozbije vztah. Když partner něco udělá špatně, je dobré mu to říct. Hlavní je, aby manželství dobře fungovalo. Tyto a další představy o partnerských vztazích někdy nevědomky převádíme v partnerství a manželství do praxe. V rozhovoru s terapeutem a manželským poradcem Josefem Zemanem zjistíme, že na opravdovou lásku se často musí úplně jinak.

„Manželství se změnilo. Naším úkolem je teď vnášet mezi lidi lásku,“ říká Josef Zeman, který manželskými krizemi prováděl více než tři tisíce párů. Za svůj život a dlouho praxi zjistil, že v dnešní době už není základním předpokladem dobrého manželství, aby jenom "dobře fungovalo" – tedy aby partneři spolu dokázali vydržet, aby spolu uměli žít a měli hodné děti. „To, na čem musí dobré partnerství stát, je manželská láska,“ tvrdí psycholog. Kde ji vzít a jak ji celý život pěstovat? I o tom byl náš rozhovor.

Povídali jsme si ale i o správném výběru partnera, proč je vždycky na nás kompenzovat vztahový propad a proč jsou výčitky zabijáky vztahu. Jedním z předpokladů dobrého vztahu je podle doktora Zemana zdravá sebeláska: „Je to zralost osobnosti,“ říká terapeut a pokračuje: „Nemůžu se například zbavit zlozvyků a pracovat na sobě, když se nemám rád.“  

Jaký je rozdíl mezi ženským a mužským sexem? Jak je možné, že některá manželství jsou po nevěře lepší, než před ní? A jak zvládnout, když se během manželství zamilujeme do někoho jiného?

S manželským poradcem, zakladatelem Národního centra pro rodinu a psychologem Josefem Zemanem si o vztazích povídá Alžběta Havlová. Rozhovor si poslechněte ve čtvrtek 4. Března v 16 hodin, v repríze v sobotu 16:55.

Bonusový díl, který zachycuje, co se do našeho rozhovoru nevešlo, můžete poslouchat od pátečního večera na následujících odkazech:

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

DMS Na dřeň

 

NyníPísně
Píseň: Pofukuj, povievaj (2020); Interpret: Berglová Nina - zpěv, Bartuš Štefan - basa; Album: Berglová Nina, Bartuš Štefan: Inou krajinou
03:00Hrajte, kapely!
03:58Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.

Regiony

Regiony