Na dřeň s Marisou Perello: Neboj se udělat i špatné rozhodnutí

Na dřeň s Marisou Perello: Neboj se udělat i špatné rozhodnutí

Pořad v souvislostech


S Marisou Perello
Audioarchiv
21. ledna 2021 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Marisa Perello se narodila ve Španělsku, studovala a pracovala v Londýně. V 90. letech následovala své srdce i Jindřicha Vobořila, ředitele Podaných rukou, a přestěhovala se do České republiky, kde se zapojila do práce s drogově závislými. Teď pracuje na misích v Iráku a říká – neboj se udělat i špatné rozhodnutí. Lepší než litovat, že jsi něco neudělal.

„Tehdy jsme se přestěhovali do Kurdějova, který má 300 obyvatel,“ vzpomíná na začátky v Česku Marisa: „Bydleli jsme na faře a já tam často bylo sama, Jindra chodil do práce – a byla jsem ten divný člověk, ta cizinka. Vesničani na mě nebyli moc hodní,“ říká Marisa teď už velmi dobrou češtinou.

Společně s Jindřichem a dalšími lidmi stála u zrodu Podaných rukou. „Jednou jsme se začali modlit a jeden klient začal křičet sprostě anglicky. Klient, který anglicky neuměl. Změnila se mu tvář a to bylo hodně děsivý,“ popisuje jeden z intenzivních zážitků při terapii s klienty.

Když vychovala dvě dcery, rozhodla se jít do nového dobrodružství - začala pracovat na misích v Afghánistánu a Iráku. "Není důležité, co děláš, ale jak to děláš," myslí si Marisa a říká, že žena, která doma vychovává své děti, může dělat mnohem smysluplnější práci.

Marisa Perello na misi v Afghánistánu. Soukromý archiv Marisy

S Marisou Perello si o jejím životě povídá Alžběta Havlová. Pořad poslouchejte ve čtvrtek 21. ledna v 16 hodin a poté kdykoliv v podcastových aplikacích. Sledujte nás také na na facebooku a instagramu.

SpotifyApple_PodcastsGoogle Podcasts.Soundtier.  Instagram.

DMS Na dřeň