Na dřeň o vztazích a manželství: Ukrást si čas pro sebe

Na dřeň o vztazích a manželství: Ukrást si čas pro sebe

Pořad v souvislostech


S manželi Kadaňkovými o lásce
Audioarchiv
30. prosince 2020 Na dřeň Autor: Alžběta Havlová

Silvestrovský díl bude o lásce - o té, která i za třicet let společného žití, veselí i trápení nevyprchá, ale naopak se tím vším posílí. O lásce mezi Danou a Jaroslavem Kadaňkovými, manželi, kteří nevynikají ničím menším, než že se opravdu mají rádi.

Vychovali spolu pět dětí, zažili těžkosti při stěhování z Prahy do malé vesnice za Brnem, a teď jsou v životní fázi, kdy jim děti z domova pomalu odcházejí. „Kolikrát jsem i já sám překvapen, jak je to teď úžasný,“ říká Jaroslav o jejich vztahu.

Jaký je jejich recept na šťastné manželství? Jedna z ingrediencí je podle manželů určitě čas na toho druhého: „Když muži dáš čas a prostor pro ten vztah, tak i to dítě potom bude spokojený a šťastný,“ říká Dana: „Není to naopak – i když se to zdá v prvních měsících života dítěte nelogické.“

Když se objeví problém, je podle obou dobré o tom mluvit: „Jako muž se k problémům snažím stavět racionálně – je tu problém, musí to být i řešení,“ říká Jaroslav. Co dalšího jim v neshodách pomáhá? Co Dana udělá vždy před příchodem manžela z práce? A proč je manželství dobrý prostředek cesty do nebe?

Natáčení rozhovoru u Kadaňků doma

Ve čtvrtek večer si poslechněte rozhovor Alžběty Havlové s manželi Kadaňkovými o lásce, vztazích a manželství. Na vlnách Proglasu od 18. hodiny, poté kdykoli v podcastových aplikacích.

Přejeme krásné Vánoce!