Na dřeň s matkou vážně nemocného syna: Řekli mi „tak se rozlučte”

Na dřeň s matkou vážně nemocného syna: Řekli mi „tak se rozlučte”

Pořad v souvislostech


S Terezou Pospíšilovou
Audioarchiv
6. ledna 2021 Na dřeň Autor: Marie Moreno

Být maminkou čtyř malých kluků nepřináší jen samé radosti, ale také mnohá trápení. Zvlášť když se jeden z nich narodí s velmi vážnou srdeční vadou. Rozhovor o rozhodnutích, která rodič nechce dělat, o strachu z budoucnosti, ale i o radosti, kterou těžké chvíle někdy přinášejí, vede s Terezou Pospíšilovou redaktorka Marie Moreno.

Když šla Tereza ve 13. týdnu těhotenství na prohlídku k lékaři, považovala to za rutinní kontrolu.  Potom ale jejímu synovi lékař diagnostikoval vážnou srdeční vadu a její život se obrátil vzhůru nohama. Ty nejtěžší chvíle ale nastaly, až když se syn narodil. „Sestřička ho naložila do vozíku, dovezla před operační sál a řekla: „Tak se rozlučte," vzpomíná Tereza. Spoustu času tehdy trávila v nemocnici, kde malý novorozenec musel bojovat o život. Zároveň měla doma další tři malé syny, kteří ji také potřebovali. V rozhovoru  otevírá i všechny své strachy a obavy, se kterými se musela poprat. 

„Byla jsem na Boha hodně naštvaná. Pamatuju si, jak jsem stála v kuchyni  u nás doma a ptala jsem se svého muže jestli opravdu žiju tak špatný život, že nás tohle potkalo. V tu chvíli jsem to vnímala jako nějaký trest, jen jsem úplně přesně nevěděla za co,” říká Tereza, která popisuje chvíli, kdy si  uvědomila, že to právě bez Boha nezvládne.

Maminka Tereza PospíšilováMatka čtyř dětí sdílí svůj příběh také na blogu Srdceryvně: „Nejprve to byla taková moje terapie, dělala jsem to hlavně pro sebe, abych se ze všeho vypsala. Pak jsem si ale uvědomila, že je to zároveň i způsob jak ukázat, že si ty děti  šanci na život zaslouží.”

Jak celá situace zasáhla do života její rodiny? Jak se dokázala poprat s neustálým strachem a lítostí? A jak může mladá maminka unést vědomí, že tu jedno z jejich dětí v budoucnu nemusí být?

Poslechněte si silné vyprávění Terezy Pospíšilové již ve čtvrtek 7. ledna od 16:00 na rádiu Proglas. Najdete jej také v podcastových aplikacích Spotify, Google Podcast, Apple Podcasts nebo Soundtier.

DMS Na dřeň

 

Regiony

Regiony

Blahopřání

Pošlete svým blízkým k narozeninám či svátku písničku s přáním.